MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuştu. Gündeminde 12 Ocak’ta Irak’ın kuzeyinde şehit verdiğimiz 9 askerimiz ve yıllardır terör örgütünü Türkiye’ye karşı besleyen ülkeler vardı. Türkiye’nin yükselişe geçmeye başladığı her dönem terör kartının devreye sokulduğunu belirten MHP Lideri, “Artık yetti diyoruz, artık yeter diyoruz, gözümüzün içine baka baka sırtımıza hançer yemeye sabır ve tahammülümüzün kalmadığını cümle âleme haykırıyoruz” ifadelerini kullandı. Terörle mücadele kapsamında yeni bir bölücülükle mücadele stratejisi hazırlanması gerektiğinin altını çizen MHP Lideri, Irak’tan Hatay’a kadar 60 km derinlikte bir sınır hattının oluşturulması gerektiğini söyledi. CHP’nin PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile olan yerel seçim ittifakına da değindi ve “DEM’lenmiş CHP’nin demokratik ıslah ve terbiyesinin zamanı gelmiştir” dedi.

Irak’tan Hatay’a kadar

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan güvenlik toplantısındaki kararları desteklerini belirten MHP Lideri Bahçeli bununla beraber “Türkiye’nin Güvenlik ve Geleceği İçin Huzur Hattı” kurulması gerektiğini söyledi. Irak’ın kuzeyindeki dağlık bölgeyi de içine alacak şekilde Hatay’a kadar uzanacak olan bu hattın komşu ülkelerle koordineli bir şekilde süresi belirlenerek oluşturulması ve 60 km derinliği kapsaması gerektiğini ifade etti. “Bu hattın içine sinek bile sokulmamalı” diyen MHP Lideri, sonu ne olursa olsun vatan ve milletin müdafaasının can pahasına yapılacağının altını çizdi.

Her taşın altından ABD çıkıyor

Sözde müttefikimiz olan ABD’nin son 74 yıldır Türkiye’ye karşı yapmadığı kötülük, oynamadığı oyun kalmadığını belirten MHP Lideri Bahçeli, bugün ABD’yi sorgulamanın aynı zamanda terörizmi sorgulamak anlamına geldiğini söyledi. Ekonomik krizlerin, darbelerin, terör saldırılarının, komşu ülkelerdeki iç kargaşanın altından ABD’nin çıktığını ifade etti. Türkiye’nin yükseliş safhasında olduğu her dönem ya bir terör saldırısı ya da yaptırım tehdidi ile karşılaştığının altını çizdi ve “Artık yetti diyoruz, artık yeter diyoruz, gözümüzün içine baka baka sırtımıza hançer yemeye sabır ve tahammülümüz kalmadı” dedi.

TBMM'de terörist barınmamalı

Milliyetçi Hareket Partisinin her zaman PKK terör örgütü ile etkili ve anlayacakları yöntemlerle mücadeleyi savunduğunu ifade eden MHP Lideri Bahçeli dağda, bayırda, sınır hattında mücadele edilen hainlerin siyasi cephesi olan DEM’cilerin TBMM’de bulunmalarının siyaset ve demokrasi ayıbı olduğunu söyledi. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ı da eleştiren MHP Lideri, “Anayasa Mahkemesi kararlarını uygulamamanın gerekçesi olmaz diyen Bay Zühtü’ye sormak isterim ki, acaba şehitlerimizin dökülen kanlarının gerekçesini, feryat figan eden analarımızın gözyaşlarını izah edecek yürek sende ve senin gibi düşünen diğer mahkeme üyelerinde var mıdır?” sorusunu yöneltti. AYM’nin mahkûm Can Atalay’la ilgili kararını da değerlendiren MHP Lideri, Yargıtay kararının bir an önce TBMM’de okutulmasını istediklerini vurguladı.

CHP ıslah edilmeli

CHP ve DEM’in içinde bulunduğu yakın ilişkiyi, “İçeriden DEM’lenen, dışarıdan yemlenen CHP yönetimi akli, fikri ve siyasi melekelerini kaybetmekle kalmamış, istikametini hepten şaşırmıştır” sözleriyle özetleyen MHP Lideri Bahçeli, PKK terör örgütünün siyasi uzantılarının CHP ile olan yakın işbirliğinin CHP seçmenleri tarafından bir kez daha değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. MHP Lideri Bahçeli, “Kırk yıllık zaman diliminde hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımızın yanında; asker, polis, korucu şehit ve gazilerimizin muhterem ailelerinin, yakınlarının ve sosyal muhitlerinde yer alan sevenlerinin sandık gücü bugünkü CHP’nin alacağı oy miktarının çok üstünde olmalıdır. DEM’lenmiş CHP’nin demokratik ıslah, terbiye ve tecziyesinin zamanı gelmiştir, işte o zaman 31 Mart’tır” dedi.

Başımın gözümün üstünde yeri var

2024 yılında MHP’yi bekleyen iki mühim siyasi dönüm noktasını olduğunu söyleyen MHP Lideri Bahçeli, ilk dönüm noktasının 17 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan 14.Olağan Büyük Kurultay, ikincisinin ise 31 Martta gerçekleşecek mahalli idareler seçiminin olduğunu belirtti. MHP’nin Türk siyasetinde 55 yıllık köklü bir geçmişe dayanan millet eseri olduğunu dile getiren MHP Lideri Bahçeli, “14. Olağan Büyük Kurultayımız Lider Ülke Türkiye’nin adımıdır” dedi ve ekledi, “Çıkarlarını omuzlamak yerine davayı omuzlayan, Orada burada saklanmayı tercih eden değil her türlü saldırı ve iftiralara göğüs geren kim varsa başımın gözümün üstündedir.”

Mevsimlik belediye başkanı yollanacak

İkinci mühim gelişme olarak gördüğü 31 Mart yerel seçimlerine de değinen MHP Lideri Bahçeli İstanbul’un, Ankara’nın, İzmir’in, Adana’nın, Aydın’ın, Antalya’nın, Mersin’in, Muğla’nın, Hatay’ın, Eskişehir’in, Tekirdağ’ın, Diyarbakır’ın, Mardin’in, Van’ın makûs talihinin cumhurun iradesiyle ehline teslim edileceğini söyledi. İstanbul’a ayrı parantez açan MHP Lideri, mevsimlik belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tezkeresinin eline tutuşturulup Saraçhane’den yollanacağını, İstanbul’un Muradına kavuşacağını belirtti.

Millete gerici demek soysuzluktur

Bir tepki de 31 Martta “Ya gerici ordular, avcı taburları ya da hareket ordusu kazanacak” ifadelerini kullanan Zülfü Livaneli’ne gösterdi. MHP Lideri Bahçeli, “Bildiğimiz ve takip ettiğimiz kadarıyla Türkiye’de gerici ordu değil, kahraman Türk silahlı Kuvvetleri vardır ve düşman çatlamaktadır. Millete gerici demek küfürdür, kifayetsizliktir, su katılmamış bir soysuzluktur” dedi.