İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Başakşehir Belediyesi tarafından 9’uncusu düzenlenen Tanıtım ve Eğitim Fuarı’na katıldı. 

Kurum, Başakşehir’de 5 yıl yaşadığını, çocuklarının orada okula gittiğini söyledi. Gençlerle birlikte ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’yi hedeflediklerini belirten Kurum, ‘’Her alanda kendine yeten, kendini yetiştiren bir gençliğimiz olsun istiyoruz. Gençlerimiz geleceğe emin adımlarla yürüsün.’’ dedi. 

Başakşehir’de yaptıkları konutların mevcut İBB yönetiminin 5 yılda yaptığı konutlardan fazla olduğunu ifade eden Kurum, ‘’Başakşehir'e, Kayaşehir'e gelsinler ve muhteşem tabloyu görsünler.’’ şeklinde konuştu.

Kurum, gençlere sürpriz yaparak Sinan Akçıl’ı sahneye davet etti. Akçıl, ‘’Bir İstanbullu olarak geceleri daha rahat uyumak için oyumu ben Murat Kurum'a vereceğim. Bütün sorunların üstesinden geleceğine eminim. Şehri emin lafı buradan geliyor zaten. O yüzden Sadece İstanbul. 3 Mart Pazar günü Murat Kurum'un da katılımıyla muhteşem bir konser var. Sinan Akçıl, Sefo, Demet Akalın, Kolpa, Hande Ünsal’ın da katılacağı konsere herkesi bekliyorum.’’ diyerek Murat Kurum’a desteğini açıkladıktan sonra şarkısını seslendirdi.

Untitled 1-69

Kentsel dönüşümü gerçekleştireceklerini belirten Kurum, ulaşım çilesini bitireceklerini sözlerine ekledi. Kararları ‘Gençlik Meclisi’ ile birlikte alacaklarını söyleyen Kurum, ’’Ulaşımda şu anki mevcut tarifeler üzerinden tüm gençliğimize yüzde 40 indirim yapacağız.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.
 

Kaynak: Haber Merkezi