Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ve MHP’nin Cumhur İttifakı Beşiktaş Adayı Serkan Toper, Beşiktaş ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.  

İBB Başkan adayı Kurum, esnaf ile sohbetinde vatandaşların mülkiyet ile ilgili şikayetlerini dikkate alacaklarını ve mülkiyet haklarını koruyacaklarını söyledi. ‘’Sorun değil, çözüm üreteceğiz’’ diyen Kurum, İstanbul'un her mahallesinde olimpiyat altyapısı oluşturacaklarını sözlerine ekledi. 

PROJELERİNİ AÇIKLAYACAĞI TARİHİ DUYURDU

Murat Kurum, "Aylardır bilim insanlarımızla yapmış olduğumuz çalışmaları İstanbullu hemşehrilerimizle perşembe günü saat 11.00'de büyük bir coşkuyla büyük bir heyecanla büyük bir katılımla bilim insanlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, muhtarlarımızın, derneklerimizin katılımıyla tüm İstanbullularla paylaşıyor olacağız" dedi.

"ULAŞIMA ZAM DEĞİL İNDİRİM YAPACAĞIZ"

Ulaşımdaki zamlar konusundaki soruya "Zammı bırak, biz indirim yapacağız, indirim. Vatandaşımız ne istiyorsa o olacak. Biz vatandaşın zor gününde yanında olacağız dedik ve olduk.’’ sözleriyle yanıt veren Murat Kurum, kendisini takip eden gazetecilere çiçek verdi ve  ’’İstanbul’un her tarafını yeniden böyle çiçek gibi yapacağız. Dikey bahçeleri geri getireceğiz. Mahalle bahçeleri açacağız.’’ sözleriyle esnaf ziyaretini tamamladı.

Kurum2

"Biz istiyoruz ki vatandaşımızın İstanbul'da mülkiyet ile ilgili hiçbir problemi kalmasın"
Kurum,  esnaf ile sohbetinde vatandaşların mülkiyet ile ilgili sorularına, "Biz istiyoruz ki vatandaşımızın İstanbul da mülkiyetle ilgili hiçbir sorunu problemi kalmasın. Bakanlığımız döneminde de kendi mülkiyetimizdeki alanlara ilişkin vatandaşımızın lehine her türlü desteği verdik. Burada da Büyükşehir mülkiyeti üzerinde vatandaşlarımızın bu konu da yıllardır oturduğu tapu tahsis veya belgelerle mülkiyet hakkı varsa mülkiyet hakkını koruyacağız ve orada elele inşallah dönüşüm süreçlerini yöneteceğiz. İstanbul'un her yerinde bunu yapmak istiyoruz. Çünkü İstanbul'un bir deprem riski var. Bu deprem riskini inşallah sizlerle birlikte kaldıracağız. Çok çalışalım. 31 Mart da İstanbul da bu çileyi bu karmaşayı bu problemleri ortadan kaldırmak için inşallah sizlerle birlikte tüm belediye başkanlarımızla birlikte geleceğiz ve hizmet edeceğiz. Doğruyu masaya koyacağız. Doğrunun etrafında hep birlikte bir arada olacağız. Çözümü de birlikte bulacağız." sözleriyle yanıt verdi. 

"Olimpiyat alt yapısını İstanbul'un her mahallesinde gerçekleştireceğiz"
Kendi işini kuracak gençlere destek vereceklerini belirten Murat Kurum, "İş kurma fırsatları ve eğitiminize destek manasında birçok destek paketini inşallah Büyükşehir Belediyesi olarak vereceğiz. Sokaklarında, kütüphanesinde, dershanesinde her alanda siz mutlu ve güvenli olacaksınız. Spor yapabileceksiniz, bir olimpiyat şehri altyapısını İstanbul da her mahalle de inşallah gerçekleştireceğiz" dedi.
Geçlerle ilgili çok müjdeleri de olduğunu söyleyen Kurum, müjdelerin söylenip yarıda kalmayacağını, hayata geçeceğini sözlerine ekledi. 

‘‘Ulaşımda zam değil, indirim yapacağız'’
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, esnaf ziyareti sonrası vatandaşlarla bir araya geldi. Bir vatandaşın "Bu İETT zamları ne olacak?" şeklindeki sorusu üzerine Kurum, "Zammı bırak, biz indirim yapacağız, indirim. Vatandaşımız ne istiyorsa o olacak. Biz vatandaşın zor gününde yanında olacağız dedik, olduk. Konut yapacağız dedik, yaptık. Verdiğimiz sözleri tuttuk. İstanbul'da da biz hiçbir zaman ne esnafı ne emekliyi ne genci ne yaşlıyı çaresiz bırakmayız" dedi. 

Kurum-7

‘’Dikey bahçeleri geri getireceğiz’’
Kendisini takip eden basın mensuplarına çiçek veren Murat Kurum, "İstanbul'un her tarafını yeniden böyle çiçek gibi yapacağız, dikey bahçeleri geri getireceğiz. Mahalle bahçeleri açacağız" sözleri ile esnaf ziyaretini tamamladı. 

Murat Kurum’a ziyaretinde AK Parti İstanbul Milletvekili Derya Ayaydın, AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım Turan, Cumhur İttifakı Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Av. Serkan Toper, MHP Beşiktaş İlçe Başkanı Abdülkadir Öztürk, Ak Parti Beşiktaş ilçe Kadın Kolları Başkanı Melahat Var ve Ak Parti Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melike İlkay Ergül eşlik etti.