Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum seçim çalışmalarına devam ediyor.. Murat Kurum, Beşiktaş ve Galatasaray’ın ardından Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ziyarette bulundu. Kurum’u Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri Selma Altay Rodopman ve Ahmet Ketenci karşıladı.

Takımların güçlendirilmesi için tüm gayreti göstereceklerini belirten Kurum, “Nasıl ki Bakanlığımız döneminde bu ülkenin dört bir yanına UEFA standartlarında 19 stat inşa ettiysek; bundan sonra da Türk sporunun marka değerini artırmak, takımlarımızı güçlendirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.” dedi. İstanbul’u sporda bir marka haline getirmek ve Spor Turizmi’nin merkezlerinden biri yapmak için çalışmaya devam edeceklerini belirten Kurum, “Sağlıklı ve dinamik gençler yetiştirebilmek için şehri baştan aşağı yeniden değerlendireceğiz. Her mahallede spor tesislerimiz ve parklarımız olacak, yürüyüş ve koşu alanlarımız olacak. Bu mekanlar sayesinde; kulüplerimizle birlikte yeni sporcular yetiştireceğiz. Çocuklarımızın takımlarımızda daha fazla yer alacağı bir ortamı mutlaka sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ: GELENEKSEL BİR ETKİNLİK HALİNE DÖNÜŞEBİLİR

Basın toplantısı sırasında konuşan Ali Koç, “Konuştuğumuz konulardan biri, depremdi. Bu acının 21 gün sonra birinci yıl dönümü. Ne yapabiliriz dedik? 5 Şubat'ta ülke çapında tanınan futbolcularla bir turnuva düzenleyebiliriz. Başarılı olursa geleneksel bir etkinlik haline dönüşebilir.” ifadelerini kullandı.

Kurum ise, “Biz elimizi deprem bölgesinden hiç çekmeyeceğiz dedik. Bu kardeşliğimizi 11 ilimiz ayağa kalkana kadar da sürdüreceğiz. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. 11 ilimize onları unutmadığımızı İstanbul olarak hatırlatacağız. İstanbulluların gönlü çok büyük, kalbi çok büyük. İstanbul tüm Türkiye'nin lokomotif şehri. Bu manada da böylesi organizasyonlar bizim için çok değerli, çok kıymetli” dedi.

Ali Koç Süper Kupa müsabakalarının deprem bölgesinde yapılmasını talep ederken Murat Kurum ise “Takipçisi ve destekçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Editör: Elif Bilir