İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Demirer ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte Taksim Camii’ni ziyaret etti. Öğle namazını kılmasının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca Taksim Meydanı'nda düzenlenen Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi’ni gezdi.

“Filistin'e barış gelecek İstanbul'a laleler açacak” diyen Kurum, “Biz Filistin’in sesi olmaya, Gazze’nin yüreği olmaya devam edeceğiz. Onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ardından Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi’ne ve Beyoğlu esnafına ziyarette bulundu. Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi’nde Kurum’a Aydın Episkoposu Beniamin Dimopulos, Kıdemli Peder Dimitri Mayoğlu, Beyoğlu Rum Ortodoks Kiliseleri ve Mektepleri Vakfı ve RUMVADER Yönetim Kurulu Başkanı Yorgo Papalyaris eşlik etti. Kurum’a Beyoğlu Spor forması, kitap ve çiçek hediye edildi. 

Beyoğlu esnafıyla bir araya gelen Kurum, vatandaşlarla bol bol sohbet etti. Yanına gelen küçük kıza tişört ve ayakkabı hediye etti.

Taksim Meydanı’nda ıslak hamburger ve simit yiyen Kurum, vatandaşlara ikramda bulundu.

Editör: Elif Bilir