Kurum, "Biz yarı zamanlı belediyecilik yapan, boş zamanlarında belediyeye uğrayan mevcut yönetimin bizi takdir etmesini beklemiyoruz. Bizi milletimiz takdir edecektir." dedi.

İBB Adayı Kurum: "Biz, hep İstanbul’un sorunlarına çözüm bulmak için çalışacağız" İBB Adayı Kurum: "Biz, hep İstanbul’un sorunlarına çözüm bulmak için çalışacağız"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, CNN Türk ekranlarında katıldığı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu toplantısında açıkladığı vaatlerine gelen eleştirilere cevap verdi. "İstanbulluların gündeminde olmayan konularla ilgilenmeyeceğiz." diyen Kurum, "Bu anlayışı her yerde sergileyeceğiz. Biz yarı zamanlı belediyecilik yapan, boş zamanlarında belediyeye uğrayan mevcut yönetimin bizi takdir etmesini beklemiyoruz. Bizi milletimiz takdir edecektir. Bu projelerden faydalanabilir miyiz diyorlar? 31 Mart'ta devri aldığımızda tüm İstanbullular faydalanacak. Mevcut yönetim de faydalanacak. Kes-kopyala yapıştır derken. Şimdi 650 bin konut yaptı da biz mi görmedik? İki yakaya tünel yapıldı da biz mi duymadık? 100 bin sosyal konut yapıldı da biz mi duymadık? Gençlere verilen vaatler tutulda da biz duymadık mı? Her şey ortada. Yaşanan çile karmaşa ortada. Biz sadece İstanbulluların meselelerine odaklanacağız." ifadelerini kullandı.

Murat Kurum ayrıca verdiği sözleri bugüne kadar hep tuttuğunu hatırlattı, "Şunu da iddia ediyorum; taahhüt ettiğim işleri bu dönem yapamazsam bir daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmayacağım." dedi.

Editör: Bilge Güler