İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece mitinginde vatandaşlara seslendi. 

31 Mart’ta Küçükçekmecelilerin sandıkları patlatacağını söyleyerek konuşmasına başlayan Kurum, ‘’Tam 54 gündür İstanbul’umuzun her yerinde milletimizle kucaklaşıyoruz. Şu anda da Sultangazi’den geliyoruz. Orada da muhteşem bir coşku vardı. Ben, gittiğimiz her sokakta, her dükkânda, her evde şunu net bir şekilde görüyorum. İstanbul’da akın akın büyüyen bir değişim iradesi var. İstanbul’da sokak sokak büyüyen bir değişim dalgası var. İstanbul artık kararını vermiştir. 31 Mart’ın ayak seslerini dinlemek isteyen, gelsin, şu meydana baksın. Bu meydan bize, tıpkı 28 Mayıs’ta olduğu gibi 31 Mart zaferimizi müjdeliyor. Bu meydan; ‘Reklam belediyeciliği değil, Gerçek Belediyecilik’ diyor. ‘Yeniden İstanbul’ diyor, ‘Sadece İstanbul’ diyor. 31 Mart’ta Küçükçekmece, Cumhur İttifakı diyecek. Küçükçekmece sandıkları öyle bir patlatacak ki, İstanbul’da herkes Küçükçekmece’yi konuşacak. Evet, Küçükçekmece’de rekora hazır mıyız? Bu rekor için kalan şu 29 günde canla başla çalışacak mıyız?’’ dedi.

‘’Kendi gelecekleri için yapmayacakları hiçbir iş yok’’

İstanbul’un kendisine vefası olmayanların elinde çile çektiğini belirten Kurum, ‘’Bekleyin, işte ‘Çilesiz İstanbul’ geliyor. İstanbul’umuz beceriksiz ellerde dertleniyor. Bekleyin, işte ‘Dertsiz İstanbul’ geliyor. İstanbul’umuz ehliyetsiz ellerde eser görmüyor, hizmet görmüyor. Bekle İstanbul, ‘Hizmet Siyaseti, Eser Siyaseti’ geliyor.’’ şeklinde konuştu.
İstanbul’un sevgisizlikten ve ilgisizlikten çok çektiğini dile getiren Kurum, ‘Sevgi, İstanbul’a emektir. Sevgi yarınlara eserdir. Sevgi insana hizmettir. Bunlarda şehre emek var mı? Bunlarda yarınlara eser var mı?  Bunlarda insana hizmet var mı? İşte soruyorum sizlere. CHP’li büyükşehir yönetiminin 10 yıl sonra hatırlanacak tek bir projesi, tek bir yatırımı var mı? Yok. Çünkü bunların emanet bilinci yok, bunlarda emanet şuuru yok’’ dedi.

Mevcut İBB Başkanı’nı eleştiren Kurum, ‘’İstanbul'un kaynaklarını kendi emelleri için harcamayı bilirler. Boy boy reklam asıp 175 milyon TL harcamayı bilirler. Yol yürüdükleri il başkanlarını arkadan hançerlemeyi bilirler. Ablam dediği Akşener'i görse şimdi yol değiştirir. Çünkü bunların derdi yok. Kendi gelecekleri için yapmayacakları hiçbir iş yok.’’ şeklinde konuştu.  
İstanbul’un kendilerine emanet olduğunu dile getiren Kurum, ‘’‘Bu şehir daima benimdir.’ diyen Sultan Fatih’in emanetidir. İstanbul bize ‘En büyük hayalim İstanbul’u yeniden yükseltmekti.’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Bu şehir bize ‘Medeniyetimizin başkenti İstanbul’dur.’ diyen Erbakan Hocamızın emanetidir. İstanbul bize ‘Vatanseverlik aksiyondur.’ diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’in emanetidir. Bu şehir bize ‘Dava ve aksiyon adamı’ şanlı Şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanetidir. İstanbul bize ‘Bu şehrin en büyük sevdalısı’ liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emanetidir. Bu şehir bize annelerimizin, babalarımızın, gençlerimizin, yavrularımızın, sizlerin emanetidir. Ve emanet, 31 Mart’ta tarih şuuruna, millet şuuruna sahip olan ehil ellere, emin ellere yeniden teslim edilecektir.’’ dedi.

’’Sırtınızı kirli ittifaklara dayarsanız hiçbir iş yapamazsınız’’

Hiçbir zaman algı ve polemiklerin içerisinde olmayacaklarına dikkat çeken Kurum, ’’Bizi arayanlar algıda, reklamda bulamayacak. Bizi arayanlar milletin yuvalarını yaparken bulacak. Bizi arayanlar yerin üstünde dönüşüm, yerin altında metro şantiyelerinde bulacak. Bizi arayanlar İstanbul’un 39 ilçesinde millet bahçeleri yaparken bulacak. Sırtınızı kirli ittifaklara dayarsanız hiçbir iş yapamazsınız. Sırtınızı millete dayarsanız her işi yaparsınız. 

Bizi hiç kimse polemik yaparken göremeyecek. Bizi arayanlar temel atarken, açılış yaparken bulacak. Gençlerimiz için yeni ofisler, yeni iş yerleri kurarken bulacak. Bizi arayanlar başımızdaki baretimizle, ayağımızdaki çizmemizle, sırtımızdaki montumuzla İstanbul’umuz için koşarken bulacak. Biz hiçbir zaman kirli pazarlıkların, iftiraların, dedikoduların tarafında olmayacağız. Biz hep millet için yapan, millet için üreten tarafta olacağız. Biz hiçbir zaman sözünü yiyenlerin tarafında olmayacağız. Biz hep sözünü tutanların tarafında olacağız.’’ diyerek İstanbul’a hizmet edeceklerini söyledi. 

‘’Küçükçekmece bugün CHP’nin kifayetsiz belediyeciliğinin pençesinde inim inim inliyor’’

CHP yönetiminin Küçükçekmece’ye hizmet etmediğini vurgulayan Kurum, ‘’Maalesef Küçükçekmece bugün CHP’nin kifayetsiz belediyeciliğinin pençesinde inim inim inliyor. Şu 5 yıldır, ne Büyükşehir’in ne Küçükçekmece Belediyesinin sizlere en ufak bir hizmeti var mı? Yok. Küçükçekmece’mizi maalesef 20 yıl öncesine geri götürdüler.  Ama gönlünüz rahat olsun. Ben başkanım; gerekirse 5 yılda 20 yıllık eser üreteceğiz; ama sizi CHP’nin insafına asla teslim etmeyeceğiz.’’ dedi. 
1 Nisan’dan itibaren, Küçükçekmece için dev yatırımları başlatacaklarını söyleyen Kurum, ‘’Yarımburgaz Mahallemizde evlatlarımızın sağlıklı ve güvenli yarınları için kentsel dönüşüm ve kıyı rekreasyon projemizi başlatacağız. Küçükçekmece Gölü’nü, gençlerimizin, yavrularımızın istifade edeceği muazzam bir ‘Su Sporları Festival Merkezi’ haline getireceğiz. Kadınlarımızın daha konforlu bir alanda alışveriş yapmaları için yeni pazar alanlarını ve otoparklarımızı süratle hizmetinize sunacağız. Ayamama Deresini unutmadık.

Ibb-3

Mevcut CHP’li İBB yönetiminin beş yıldır görmezden geldiği Ayamama Deresindeki koku problemini ortadan kaldırıyoruz. Deremizi tamamen ıslah ediyoruz. Hemen etrafına yürüyüş yolları ve dinlenme alanları yapıyoruz, size hediye ediyoruz. Mahmutbey-Küçükçekmece-Bahçeşehir-Esenyurt; Halkalı-Bahçeşehir-Çatalca; İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Başakşehir-Halkalı raylı sistem hatlarını hemen inşa edeceğiz. Sefaköy-Halkalı-Başakşehir ve Kirazlı-Halkalı raylı sistem hatlarını da siz değerli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Trafiği rahatlatacak Ayazma-Altınşehir Kavşak Projesini hızlıca yapacağız. Kağıthane-Büyükçekmece ve Olimpiyat Tünelini hızla inşa edeceğiz.’’ diyerek projelerini sıraladı.

‘’31 Mart’tan sonra o ‘Eş Başkan’lığı bırakacak ve biri de dediğim gibi süresiz tatile gidecek’’

CHP’lilerin algı ve sosyal medya belediyeciliği yaptığına dikkat çeken Kurum, ‘’Eş genel başkan ne diyor? Özgür Efendi var ya Özgür Efendi, televizyonda soru soruyorlar, diyorlar ki, ‘Siz ittifak kurdunuz mu?’’ diyorlar.  Oda diyor ki; ‘Şu an milletin merak ettiği bir soru değil.’ diyor. ‘Millet başka şeyleri merak ediyor.’ diyor, kıvırıyor cevap vermemek için. Hani eskiden sanatçılara yaşını sorardınız ya ‘Kaç yaşındasın?’ diye. O da cevap verirdi, ‘İşte kaset çalışmalarım var, plak çalışmalarım var, turneden turneye gideceğim. Şurada şöyle konsere gideceğim diye lafı çevirirdi. Bunların lafı çevirmekte üstüne kimse su dökemez. Algıyı yönetmeye yine bunların üstüne, kimse ellerine su dökemez. Bunların hepsi ‘Algı Belediyecisi’, ‘Sosyal Medya Belediyecisi’. Şimdi bunlar 31 Mart'ta biri ‘Eş Genel Başkanlığı’ kaybedecek. Biri de süresiz tatile gidecek.  O yüzden telaşlılar ve ne yapacaklarını bilmiyorlar. Emin olun ne söylesek de Murat Kurum'un mitinglerinden, konuşmalarından ne alsak da algıyı yönetsek diyorlar. Bana var ya sordukları soru ne biliyor musunuz? Hiçbiri İstanbul'la ilgili değil. Hiçbiri İstanbul'un sorunları değil, İstanbul'un problemleri değil. Hep başka gündemleri pişirip pişirip İstanbul'un, İstanbulluların önüne getiriyorlar. Çünkü İstanbul diye bir dertleri yok. İstanbul'la ilgili bir hayalleri yok. Böyle kapı arkası ilişkilerle biri ‘Eş Başkan’ oldu. 31 Mart’tan sonra o ‘Eş Başkan’lığı bırakacak ve inşallah biri de dediğim gibi süresiz tatile gidecek. Onlar ne yaparsa yapsın biz onları kendi hallerine bırakıyoruz. Çünkü siyasi kibri şu anki mevcut belediye başkanının artık aklının önüne geçmiş. Rakip arıyor. Rakibim benim diyor. Şu diyor, rakibim bu diyor. Senin rakibin İstanbul'a olan ilgisizliğin, senin rakibin beceriksizliğin, senin rakibin kendinsin. Sen bir kendine şöyle aynaya dön bir bak.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Kurum’a Cumhur İttifakı Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay eşlik etti.
 

Editör: Elif Bilir