İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kadıköy'de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Kurum, Fikirtepe'de 60 bin ailenin hayatını değiştirdiklerini söyledi. Türkiye Yüzyılı Vizyonu projelerini açıkladıkları günden beri İstanbul'un sokaklarında projelerin ve yatırımların konuşulduğunu belirtti. 
İstanbul'a verilen sözlerin tutulmadığına dikkat çeken Kurum, "Hamdolsun milletimiz bizim verdiğimiz sözlere güveniyor. Çünkü bizim sözlerimiz; 'öyle kollarını boşa sıvayanların' verdiği sözlere benzemez. Biz kollarımızı bir kez sıvadık mı o kollar bir daha kapanmaz." dedi. 

Sadece İstanbul diyeceklerini ve 7/24 belediyecilik yapacaklarını söyleyen Murat Kurum, "Biz yarı zamanlı belediyecilik yapmayacağız; 'arada bir İstanbul' demeyeceğiz. 7/24 belediyecilik yapacağız" diye konuştu.  
Bütün bu hizmetleri ve eserleri hep birlikte başaracaklarını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Bu kötü gidişi beraber durduracağız. Bu değişimi, bu şehrin başkanı olarak yapmayacağız. Her evin evladı, her yuvanın Muradı olarak yapacağız. İnşallah 31 Mart akşamı İstanbul’da duraklama dönemi bitecek. Yeniden diriliş, yeniden yükseliş dönemi başlayacak." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

"Fikirtepe'de 60 bin ailemizin hayatını değiştirdik"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kadıköy'de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Fikirtepe'nin kendisi için önemli olduğunu belirten Kurum, "Bugün yine Fikirtepe’deyiz. Fikirtepe benim için çok kıymetli. Çünkü biz Fikirtepe’de 60 bin ailemizin hayatını değiştirdik. Evlatlarımızın yavrularımızın geleceğini güvence altına aldık. Buradaki ailelerin duasını aldık. İnşallah Fikirtepe’deki tüm projelerimizi alnımızın akıyla tamamlayacağız. Ve burada daha birçok kez bir araya geleceğiz." sözleriyle konuşmasına başladı. 

Pr

"İstanbul'un sokaklarında projelerimiz, yatırımlarımız konuşuluyor"

Milleti sevindiren ve mutlu eden Türkiye Yüzyılı Vizyonu projelerini vatandaşlara sunduklarını belirten Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu programımızla; milletimizi sevindiren, mutlu eden projelerimizi 10 temel başlıkta detaylı bir şekilde insanımıza sunduk. Şimdi İstanbul’un sokaklarında projelerimiz, yatırımlarımız konuşuluyor. İstanbullular artık, CHP’li mevcut İBB yönetiminin beceriksizliğinden bıkmış, usanmış durumda. Ama aynı insanımız, gençlerimiz, kadınlarımız 'Yeniden Başlamanın Umuduyla' da dopdoludur, heyecanlıdır, coşkuludur. İstanbul’da artık yeni bir dönemin kapıları sonuna kadar açılmıştır." dedi.  

"İstanbul'a verilen sözler tutulmadı"

İstanbul'a verilen sözlerin tutulmadığına dikkat çeken Kurum, "İstanbul’a verilen sözler tutulmadı. Ama hamdolsun milletimiz bizim verdiğimiz sözlere güveniyor.  Çünkü bizim sözlerimiz; 'öyle kollarını boşa sıvayanların' verdiği sözlere benzemez. Biz kollarımızı bir kez sıvadık mı o kollar bir daha kapanmaz. Artık o kollar; 25 yıllık bir tecrübeyle; bir daha kapanmamak üzere yeniden sıvanmıştır. Ve İstanbul yeniden dirilişe geçene kadar, İstanbul yeniden yükselişe geçene kadar da kapanmayacaktır.

Hep birlikte, ellerimizi birleştireceğiz. Çünkü biz İstanbul’u sizlerle beraber dönüştüreceğiz. Ellerimizi; güvensiz, çürük binalarda endişe içinde uykuları bölünen, en ufak bir sarsıntıda korkular yaşayan annelerin elleriyle birleştireceğiz. Ellerimizi; İstanbul’un tarihini değiştirecek 650 bin yeni, sıcak, güvenli yuvayı inşa etmek için birleştireceğiz. Ellerimizi; vatandaşımıza 100 bin yeni sosyal konut yapmak için birleştireceğiz." dedi. 

Editör: Elif Bilir