İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul Ticaret Odası’na ziyarette bulundu. Buradaki konuşmasında yeni lojistik liman projelerini, İstanbul’un her yerinde hizmet verecek lojistik merkezlerini ve lojistik koridorlarını hızla inşa edeceklerini belirten Kurum, “Tüm sanayi altyapısını gözden geçirecek, İstanbul’da sanayi yatırımı yapan herkesin iş yerini, fabrikasını dirençli hale getirmek için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

"Yeni Baykarlar çıkması için gereken tüm desteği vereceğiz"

İstanbul’un ihtiyaç duyduğu enerjinin temiz enerjiden sağlanacağını ve bu konuda gerekli yatırımları hızla hayata geçireceklerini sözlerine ekledi. ÇİP üretimi, insansız hava teknolojileri, biyoteknoloji, yapay zeka ve robot teknolojilerine dair özel enstitülerin kurulacağını belirterek, “Yeni Baykarlar çıkması için gereken tüm desteği girişimcilerimize vereceğiz.” dedi.

Ku-2

Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde kadın ve genç istidam şartının uygulanacağını sözlerine ekleyen Kurum, “İstanbul’un yeni yüzyılını gençlerimizle, kadınlarımızla, İstanbul Ticaret Odamızın cesur üyeleriyle hep birlikte inşa edeceğiz.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Editör: Elif Bilir