Maça ‘Alanyaspor 30 dakikası’ motivasyonu ile hazırlanan Galatasaray, evdeki hesabı çarşıya uyduramadı. Okan Buruk’a karşı oynadığı maçlarda hiç yenilmeyen Şenol Güneş, rakibinin öne topu geçirmesini engelleyecek önlemleri almıştı. Üstüne rakibin ekstra çıkış yapıp savunma dengesini bozan sağ beki Boey’in üzerine, hız ve teknik kavgaya girecek Nkoudou’yu gönderip hem savunma hem hücum artısı sağlamıştı.

İki takımın da birbirini kilitlediği işin duran toplara kaldığı, kimin kime üstünlük kuracağı belli olmadığı bir ortamda oyun sürdü. Kerem ve Yunus’a tercih edilen Barış Alper indirdiği topta Icardi kendinden bekleneni yapınca ev sahibi bir anda öne geçti. İlk kaleyi bulan şutunda öne geçen ev sahibi, oyunu orta sahada kilitledi. Ancak, duran top konusunda rakibinin aksine başarılı olan siyah beyazlılar, Güneş ile formayı da kendini de bulmaya başlayan Cenk ile eşitliği yakaladı.

Karşılıklı gollerden sonra, iki taraf da klasik ‘aman gol yemeyeyim de atarsam kahraman olurum” taktiğine bürününce ilk yarının kalanı hedefsiz, orta sahaya kilitlendi.

İki teknik direktör de taktiklerine sadık kalınca, ikinci yarı ilk yarıdan farksız başladı. Kilitlenen oyunun taktikle çözülemeyen kaderi yeteneğe kaldı. Yetenek konusunda sahanın en kariyerli isimlerinden Icardi, Okan Buruk’un bir ara elinin tersiyle kenara attığı Olivera’nın ortaladığı topu ağlara gönderdi.

Bu gol, Galatasaray’ı kendine getirdi. Güneş’in oyuncu değişikliği ile sahaya müdahalesi oyunu dönüştüremedi. Direklerden dönen toplar, ev sahibinin farkı engelleyen şansızlığı oldu. Ve kazanan taktiği değil, transferi iyi taraf oldu.