Uluslararası Bankacılık ve Finans Perspektifleri, (ICBFP'2024) Hacı Bayram Veli Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAU) Bankacılık ve Finans Bölümü'nün iş birliğiyle, "Uluslararası 8. Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresi” 23-25 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen açılışa, Ankara Milletvekili Prof.Dr. Mevlüt Karakaya başta olmak üzere çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Kongre1 (1)

 Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı Kutluhan Taşkın ve finans alanında dünyanın önde gelen akademisyenlerinden Prof. Dr. Marc Goergen’in açılış konuşmaları ve (HBVÜ) Finansal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haşim Özüdoğru’nun bilgilendirmesi ile başlayan kongre; bankacılık ve sigortacılık sektörünün üst düzey yöneticilerinin sunumları gerçekleşerek "Türkiye Politikaları" oturumu ile devam etti.

Kongre1 (2)

27 ülke ve 48 kurumdan gelen 100'den fazla akademisyenin finans, bankacılık ve sigortacılık alanlarındaki en son araştırmalarını paylaştığı kongrede, dinamik ve dayanıklı bir finansal ekosistemi teşvik konusu ele alındı.

2 gün boyunca uluslararası "Bankacılık ve Finans Perspektiflerindeki" çalışmalarla devam eden kongrede Türkiye'nin uluslararası arenada lider ülke konumuna ulaşabilmesi için yapılması gerekenler de vurgulandı.

Kaynak: Haber Merkezi