YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanlarından Prof. Dr. Ruhi ERSOY, geçtiğimiz günlerde bir haberin bilgi notunu içeren mesaj gönderdi. Okuduğum haberde birtakım yazar, sanatçı, siyasetçinin yine bir ihanet girişimine dair imza eylemi vardı. O haberin başlığı da “Dünyaya çağrı: "Dağlık Karabağ'a abluka kalksın" şeklindeydi.

Haberin içeriğinde gördüğüm ise imza attıkları metinde tüm niyetlerini açık eden "Bakü rejimi, Ankara rejiminin desteğini arkasına alarak, aylardır Dağlık Karabağ Ermeni halkına yönelik ve soykırım ihtimalini gündeme sokan bir abluka uyguluyor" cümleleri vardı. Yine bir içimizdeki Ermeniciler vakıası yani…

Ermeniler Karabağ’ı işgal ettiğinde, çoluk çocuk demeden Türkleri kurşuna dizdiğinde sesleri çıkmayanlar, şimdi Karabağ Ermenilerin işgalinden kurtarılınca Ermeni avukatlığına soyunmuş…

Akın Birdal, Aslı Erdoğan, Ayşe Hür, Baskın Oran, Cengiz Arın, Ergun Babahan, Fikret Başkaya, Nesrin Nas, Oya Baydar, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ragıp Duran, Şanar Yurdatapan, Taner Akçam gibi bilindik isimler yanında yüze yakın isim imza atmış…

Bunların insanlığı nasıl insanlık ise her daim Türk milletinin karşısında kim varsa onlara göre harekete geçiyor. Gerçekten tuhaf insanlar!

Sahip çıkar demiştik! Yanılmadık! Sahip çıkar demiştik! Yanılmadık!

Irak ve Suriye’deki terör örgütü PKK’ya operasyon yaparsın, bunlar imzacı olarak ortaya çıkar.

Türkiye’de Doğu ve Güneydoğu’da hendek-çukur kazan PKK’lı teröristlere karşı temizlik operasyonu yaparsın, bunlar imzacı olarak ortaya çıkar.

Üniversitelerdeki PKK’lı, FETÖ’cü sözde akademisyenleri üniversiteden KHK ile atarsın, bunlar imzacı olarak yine ortada…

Şimdi de 30 yıl sonra Ermeni işgalinden kurtarılmış Karabağ konusunda, Ermenici imzacılar olarak karşımıza çıktılar.

Hepsi de bu gibi konularda bir yerde bekleyen nöbetçi imzacı gibi…

“Şurada Türk’e düşmanlık var” diye çağrıda bulunun, kalıp gibi duran bu imzacılar anında orada olmaktadır. Gönüllü Ermeni avukatı olan bu imzacılar metin içinde ayrıca "Biz Türkiyeliler, uluslararası kamuoyunun, gelişmelere karşı yeterli duyarlılıkta davranmadığını görüyor ve durumu endişe ile izliyoruz" diye çağrıda bulunmuş… Kendilerinin arkadan hançer vurmaları yetmiyor, bir de dünyadaki Türk düşmanlarına sinyal gönderiyorlar.

Bu imzacı ekip, gerçekten çok klasik bir ekip. Hiç değişmiyorlar. PKK, Ermeni, Rum savunmak söz konusu olunca hiç sektirmiyorlar.

Karabağ’da masum Azerbaycan Türklerine yönelik soykırım olurken büyük ihtimal viski, rakı kadehi tokuşturanların, bugün ortada hiç Ermeni sivillere yönelik şiddet olmayan bir atmosferde çıkıp, “Ermeni halkına yönelik ve soykırım ihtimali” nutukları atmaları, Karabağ’ın işgalden kurtulmasına yönelik duydukları üzüntüden ne yapacaklarını bilememe hâlidir.

Türk’ün olduğu yerde mazlum halka, sivillere zarar verme olmaz. Bu imzacılar, biz Türkleri kendi Ermeni yandaşlarıyla karıştırmaktadır.

Azerbaycan Ordusu, Türkiye’nin desteğiyle hakkı olanı aldı. İşgal edilmiş topraklarından Ermenileri temizledi. İmzacıların ağıtı faydasız, çağrılarının içi boştur.

“Aydınlardan Karabağ için duyarlılık çağrısı” diye sunulan haberler, içimizdeki ihanetin manzarasıdır. Dostu-düşmanı tanımak istiyorsanız imza atanlara bakmanız yeterlidir. Suratlarından Ermenicilik, Rumculuk akanlardan beklenen de olsa olsa böyle imzalar olur. Değil mi?