İçişleri'nden CHP'nin ''seçmen'' iddialarına net cevap

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden Yüksek Seçim Kurulu'na veri aktarımıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin yazılı açıklama geldi. Açıklamada, 'MERNİS'te bugüne kadar da herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır. Kişi bilgilerinde yanlışlık ya da hata olmadığının en büyük delili de bugüne kadar düzenlenmiş olan 76 milyon çipli kimlik kartı ve 9 milyon yeni nesil pasaporttur.' denildi.

Gündem
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Kaynak: DHA - DEMİRÖREN HABER AJANSI
Google Haberlere Abone ol
İçişleri'nden CHP'nin ''seçmen'' iddialarına net cevap

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden Yüksek Seçim Kurulu'na veri aktarımıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin yazılı açıklama geldi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün açıklaması şöyle:

Kanunlar çerçevesinde ülkemiz ve vatandaşlarımız için mesai mevhumu gözetmeksizin çalışan, teknolojik alanda ciddi başarılar sağlayan, birçok projede dünyada öncü olan kurumumuzun, sorumluluk sahibi olması gereken Ana Muhalefet Partisi tarafından hedef alınması ve gerçeği aykırı beyanlarla gündem oluşturulmaya çalışılması üzüntüyle karşılanmıştır.

MERNİS'te bugüne kadar da herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır. Kişi bilgilerinde yanlışlık ya da hata olmadığının en büyük delili de bugüne kadar düzenlenmiş olan 76 milyon çipli kimlik kartı ve 9 milyon yeni nesil pasaporttur.

Yorumlar