YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

CHP, hem milli güvenlik için bir tehlike hem de milli güvenliğin sigortasıdır. Diyeceksiniz ki, ikisi aynı anda nasıl olabilir? Milli güvenlik tehlikesi olma sebebi tüm vatan hainlerini cesaretlendirici ve onlara omuz veren politikaları takip etmesi, milli güvenlik sigortası olma hali ise Türkiye üzerinde hain hesapları olanları kendi etrafında toplayarak hepsini açık ederek Türk devletinin mücadelesini kolaylaştırmasıdır. Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı olduğu kongre gününden bugüne hız kesmeden yaptığı tam da budur. PKK’lı teröristlere gönderdiği selamlar, PKK’lı sanatçılara gösterdiği sahiplenme, bölücü partilere ayarsız övgüleri, sözde kürdistancı operacıları şapır şupur öpmesi bunlara örnektir.

Özgür Özel, geçtiğimiz hafta öyle tehlikeli cümleler kurdu ki Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek isteyenlere verilebilecek en büyük desteği o cümleleriyle bir kez daha vermiş oldu.

‘Türkiye’de herkes eşittir ama Kürtler daha az eşittir’, ‘Kürtlere belediye başkanı seçtirmeyiz’i Kürt seçmen unutmaz. Yani kış geçer kurt yediği ayazı unutmaz, Kürt de yediği ayazı unutmaz”

Bu cümlelerin hepsi etnik bölücülük, Türk devletine, milletine düşmanlıktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasasında vatandaşlık tanımı her vatandaşımız için eşit hakları içerirken “Kürtler daha az eşittir” cümlesi CHP’nin PKK’nın büyük partisi olma yolunda geldiği etnik bölücülük ve istismar noktasını göstermesi açısından çok acı örnektir. Sırf bu bölücü cümlelerden dolayı Özgür Özel’in dokunulmazlığı kaldırılıp yargılanmalı ve CHP’ye "Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı ve ortadan kaldırmayı amaçladığı" sebebiyle kapatma davası açılmalıdır.

Özgür Özel’in cümlesinin bütününe bakın bölücülük var, bölücüleri tahrik var, Türk devletine iftira var.

Özgür Özel’in ‘Kürtlere belediye başkanı seçtirmeyiz’i Kürt seçmen unutmaz.” sözü apaçık iftira ve terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklığın meşrulaştırma sinsiliğidir.

Terör örgütü PKK’nın kurduğu siyasi partilerin elinde bulunan belediye başkanlıkları belediye araçlarıyla silah ve terörist taşıyorsa, belediyenin makinalarıyla teröristlerin eylemlerini kolaylaştırmak için çukur-hendek kazıyorsa, PKK’lıları belediye bünyesinde istihdam ediyorsa, belediye binaları küçük bir Kandil’e dönüştürülüyorsa o belediye başkanları ne yapılmalı Özgür Özel? Bunları yapan Kürt olduğu için mi dokunuluyor? Türk kökenli bir belediye başkanı, terör örgütü PKK’ya belediye imkânlarıyla hizmet ederse yasalar onlara dokunmayacak mı? Ekrem İmamoğlu’nun yönettiği İBB’de PKK’lılar belediye içinde gözaltına alındı, Tunç Soyer İzmir’de bölücülere hep sahip çıktı, Vahap Seçer Mersin’de teröristbaşı Apo’nun posteri altında pozu olan adamı belediye de daire başkanı yaptı. Bunların hepsi Kürt kökenli belediye başkanı mı?

“Kürtler daha az eşittir” sözü bölücülüğe teşne olma halidir. Özgür Özel, oy uğruna ya da bir ihanet projesi etrafında bunu yapıyorsa etnik bölücülük suçunu işlemiştir. Bunun hesabını da vermelidir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, etnik kökeni ne olursa olsun “Türkiye 85 milyon Türk vatandaşının kutsal hazinesidir. Nitekim herkes eşittir Türkiye’dir.” ve ''Bir olalım, herkes eşittir Türkiye gerçeğinde birleşip milli bekamızı sonuna kadar koruyalım.'' gibi ve benzeri cümlelerle Türk milletinin birliğini, beraberliğini perçinleme mücadelesi verirken, Atatürk’ün miras bıraktığı CHP, bugün Kürtler üzerinden etnik bölücülük yapan merkez haline getirilmiştir. Özgür Özel kendini frenle yoksa “Özgür Özel eşittir =Hain” denklemine düşeceksin.

Editör: Bilge Güler