Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanı iken uyguladığı Türkiye’ye ihanet etme siyasetinde şehitten, gaziden utanması hiç yoktu.  Özgür Özel ise bu konuda onu da geçmek için olağanüstü bir gayret gösteriyor. CHP Genel Başkanı olmadan önce bu konuda sicili bir hayli kabarık olduğu gibi, CHP Genel Başkanı olduktan sonra Özgür Özel’in sicili her gün artarak kabarıyor. PKK’lıları öpüyor, selam yolluyor, övüyor, ağırlıyor, ölüsünü anıyor, saygı duyuyor, ayaklarına gidiyor.

Geçtiğimiz gün öyle bir şey yaptı ki, şehitten, gaziden zerre utanması olmadığını bir kez daha gösterdi. Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Teğmen Eril Alperen Emir’in cenaze törenine katıldı, üzgün pozları verdi, aileye sarılıp sözde başsağlığı diledi. Tabi orada şehit ailesi Özgür Özel’i iyi tanıdığı için ona “Demirtaş’a selam söyleyenlere de ben söylüyorum; Demirtaş’ı da asılırken göreceğiz inşallah, şehit annesi olarak ben göreceğim. Önce PKK gebersin, sonra FETÖ, sonra Demirtaş inşallah asılacak. Bu ülke ebediyen payidar kalacak. Onlardan da temizlenecek inşallah.” tepkisini gösterdi. Ama Özgür Özel bu laflar kendine denilmemiş gibi koştura koştura HDP'yi (yeni adıyla DEM Parti) ziyaret etti. Şehidimizin cenazesinden, şehitlerimizin katillerine hizmet edenlerin ayağına gitmek… Ar damarı çatlamak da tam olarak böyle bir şey işte.

Özgür Özel’in zaten kim olduğunu Türkiye’de öğrenmeyen kalmadı. Peki, Özgür Özel bölücü DEM’e kiminle gitti? YPG/PYD’nin terör örgütü olup olmadığını bilmediğini söyleyen CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile birlikte…

Şehidimizin cenazesinden koştura koştura daha geçen günlerde “Bu sorunun bir çözüm muhatabı var. O da Sayın Abdullah Öcalan’dır. Sayın Öcalan şahsında demokratik çözüm, barış umudu ve toplum tecrit altındadır. İmralı’da mutlak tecrit vardır.” diyen DEM Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın ve “Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için sesimizi yükseltelim” diyen diğer DEM Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları’nın ayağına giderek elinde çiçekle sırıta sırıta poz verdi. Şehit cenazesinde timsah gözyaşları döküp, DEM’deki PKK’lıların ayağına gitmek askerimizi şehit ettikleri için tebrik ziyareti miydi acaba? Alenen terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık eden DEM’i ziyaret etmenin ittifak arayışını sürdürmek olsa da şehit cenazesinden direkt oraya gidilmesi şehidimize büyük hakaret olmuştur.

Özgür Özel gibilerin sürekli istismar ettikleri, sürekli maskesini kullandıkları Türk milletinin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk “...Bu sahada akan Türk kanları, bu semada pervaz eden şehit ruhları devlet ve Cumhuriyetimizin ebedî muhafızlarıdır." derken, bunlar Türkiye Cumhuriyeti’ni bölüp parçalamak için askerimizi, polisimizi şehit eden terör örgütü PKK’nın yardakçılarıyla iş tutuyorlar.

Özgür Özel şehit ailesiyle dalga geçer gibi cenaze töreni ardından PKK’nın siyasi uzantısının ayağına gidiyor. Teröristbaşı Öcalan aşıklarından olan Eş Genel Başkan Tülay Hatimoğulları da konuşması sırasında onunla "CHP'nin Eş Başkanı diyesim geldi"   diye dalga geçiyordu. Diğer Eşbaşkan da HDP/Demirtaş aşkıyla bilinen Ekrem İmamoğlu mu? Yoksa DEM’ciler “CHP Eşbaşkanı” diyerek subliminal “Asıl patron Ekrem İmamoğlu’na selam olsun” mesajı mı gönderdiler?

Özgür Özel’in şehidimize saygısızlığı ve DEM’in kendisiyle dalga geçmesi meselenin özeti olmuştur. Yazıklar olsun.

Editör: Ferhat Erdemir