Herhalde bu maç uzun süre unutulmaz. Ne Adana Demirspor maç boyunca gol aramaktan vaz geçti, ne de Fenerbahçe. Elle oynama (!) gerekçesiyle VAR’dan dönen muhteşem gol, kaçan penaltı, çizgiden çıkartılan toplar, kora kor mücadele, kısaca her şey vardı Adana’daki maçta. İki takım da neden zirvede olduklarını, ortaya koydukları oyun ile gösterdiler.

İşte böyle bir maçta kader ağlarını maçın son bölümünde ördü. Belki de o ana kadar müthiş kurtarışlar yapan, Belhanda’nın penaltısını çelen kaleci Altay, yine dağınık bir çıkışla ikinci penaltıya neden oldu ve bir anlamda takımını geriye düşürdü. Ama Fenerbahçe maçı bırakmadı. Golcü Valencia yine ortaya çıktı ve attığı golle beraberliği getirdi. Hatta inanılmaz bir gol de kaçırdı, sonraki dakikalarda Ekvadorlu futbolcu.

İki takıma da beraberliğin yaramadığı, sürekli golün arandığı, 3 puandan başka bir şey düşünmeyen hocaların müthiş mücadelesini izledik Adana’da. Kısaca “Ne şiş yandı, ne de kapap” demek doğru olur sanırım. Yine de iki takım da zirveden kopmayacaklarını tüm izleyenlere gösterdiler. Maç karşılıklı gollerle bitince bu işten karlı çıkan takım lider Galatasaray oldu.