İkiyüzlülüğe bakar mısınız?

13.06.2022 10:00

Türk siyasetinin karakterini bozan en büyük unsur ikiyüzlü siyasetçilerdir. Gerçi bazıları siyaseti öyle çok yüzlü yapıyor ki ikiyüzlülük bile artık aranır olmuştur. Merhum Mehmed Âkif Ersoy dostlarına bir gün şöyle yakınmış: “İkiyüzlüleri sever oldum, çünkü yaşadıkça yirmi yüzlü insanlar görmeye başladım.”

Buna örnek siyasetçilerden Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener bugün yine köşemizin konusu olacaktır.

Bu iki isim sosyal medyada sahte hesaplarla iftira atan, insanların onuru ve şerefine zarar veren, yalan algılarla toplumun içinde güvensizlik, huzursuzluk yaratan kişilere yönelik hazırlanan “Sosyal Medya Yasasına” şiddetle karşı çıkıyorlar. Gerçi bu iki siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a merhum annesi üzerinden çok ağır küfür eden Canan Kaftancıoğlu’na bile açıktan sahip çıkarken, sosyal medyadaki karanlık odaklara, tasmalı trollere mi sahip çıkmayacaklar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ağır hakaret edenlere, iftira atanlara her daim sahip çıkan Meral Akşener meğerse kendine hakaret edildi iddiasıyla yaklaşık 15 bin kişiye dava açmış…

Hakaret iddiasıyla açılan davalar TCK’nın 2 yıla kadar hapis öngören 125. maddesinden açılıyormuş. Daha sonra Meral Akşener’in avukatı uzlaşma için devreye giriyor ve davalı taraf kabul ederse 10 bin ile 50 bin lira arasında değişen miktarda para talep ediyormuş…

Bu durum hem siyasette ikiyüzlülük zirvesi hem de güzel yere tezgâh açma halidir. 15 bin kişiye dava açıp da “Bu iktidar herkesi susturmaya çalışıyor” demek gerçekten büyük bir yüzsüzlük ve pişkinliktir.

Türk siyasetinin en güvenilmez sembolü haline gelen, ihanet politikalarıyla CHP’yi esir alan ve Türkiye’yi de esir almaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu’na ne dersiniz?

Ağzını açıyor “Bizim iktidarımızda bizi istediğiniz gibi eleştireceksiniz, istediğiniz gibi tweet atacaksınız” diyor.

Mesela bana ve Türkgün gazetesine toplamda 450 bin TL dava açan biri olarak söylüyor bunu?

Dava açtığı yazıların hakaret içerikli değil, siyasi içerikli yazılar olmasına rağmen…

“PKK’lı, FETÖ’cü gazetecilere dava açmayın, tutuklu olanları serbest bırakın, PKK’nın gazete ve televizyonlarını kapatmayın” diyen, “Bizim iktidarımızda düşüncesini açıkladı diye kimse ceza almayacak” diyerek terörist Demirtaş’ı savunan bu zat, söz konusu bizler olunca en yüksek ölçüden davalar açıyor.

Bu siyasi ikiyüzlülük değil de nedir?

Bu iki isim Türkiye’ye yönetmeye talip. Biri Cumhurbaşkanı, diğeri Başbakan olacağım diye ortada dolaşıyor. Bunların yöneteceği Türkiye ihanete yol açmaz mı? Haine kol-kanat germez mi?

Şimdi böyle olanların yarın Allah göstermesin iktidar olduklarını düşünün… Bunların iktidarında “PKK çalar, FETÖ oynar” açıkça… Bunlar “Sosyal Medya Yasasına” kendi trol ekipleri darbe yiyecek diye karşı çıkmaktadır.

“Özgürlüğü kısıtlayacaklar” propagandası yaptıklarına bakmayın… Zaten böyle bir düşüncesi olan 15 bin kişiye dava açar mı?

CHP ve kuyruklarının hayat bulduğu yer sosyal medyadır. Oksijenleri de sosyal medyadaki trollerin Cumhur ittifakına yönelik ettikleri hakaret, küfür ve attıkları iftiralardır. “Sosyal Medya Yasasına” karşı olmalarının en temel sebebi budur. O halde bu yasa toplumun ahlaken arınması, huzura erişmesi için şarttır.