Eğer iddianı sürdürmek istiyorsan rakip kaleyi abluka altına alacaksın, pozisyonlar üreteceksin. Koskoca Fenerbahçe’nin ilk yarıda tek bir pozisyonu olmaz mı? Kupa maçında başarılı olmuş kadroyla bu kadar oynanır mı? Ne işi var Arao’nun, ne işi var İrfan Can’ın ? Mr Jesus’un aklı belli ki, başka yerlerde. Başkan Ali Koç’tan intikam alır gibi bir ruh hali içerisinde Portekizli hoca. Crespo ya da Zajc ve Arda ile başlamamanın başka izahı yok. Zajc’ın ikinci yarıda girmesiyle oyunun nasıl değiştiğini gördük. Hem takımı hareketlendirdi, hem de mükemmel bir gole imza attı. Arda’nın katkılarını da unutmayalım. Yine yaptı asistini genç futbolcu.

Tüm bunlara rağmen, hani sezon başında yaptığı değişikliklerle maça damga vuran Mr. Jesus bu kez geç kaldı. Koskoca bir 45 dakikayı resmen “Çöpe” attı. Allah’tan ikinci yarıda giren oyuncular, maçın kaderini değiştirdi de, şampiyonluk iddiasını sürdürdü Fenerbahçe.

Karagümrük belki de bu sezonun en silik oyununu sergiledi. İlk yarıda rakibini kötü yakalamışken, işi bitirebilirdi. Ama etkili ayaklar durunca ve ikinci yarının başında Colley yakaladığı pozisyonu kaçırınca yenilgi kaçınılmaz oldu.