Haftalardır erken gol atan Fenerbahçe, daha ilk dakikalardan itibaren rakibine baskı uygulayarak bu geleneğini sürdürmek istedi ama olmadı. Tecrübeli ayaklardan kurulu Trabzonspor, baskıyı kırdı, eline geçirdiği fırsatta da golü buldu, hem de iki oyuncuyla. Visca “Al da at” dedi, Onuachu da gereğini yaptı. Peki, Samet neredeydi, Oosterwolde ne yapıyordu? Biri rakibine orta izni, diğeri de gol izni verdi. Djiku, Becao, Serdar Aziz, ya da Peres olsa, pozisyonlarını alır, o ortayı da yaptırmaz, o kafayı da vurdurmazdı. Tabi eksik olan ve her açığı kapatan Fred’i de unutmamak gerek.

Sürpriz gol sonrası gerildi Fenerbahçeli futbolcular, sertleşti, atamadıkça panikledi. Karadeniz ekibi ise tam tersini yaptı. Sakin ve akıllı oynadı, mücadeleyi hiç bırakmadı. Sarı Lacivertliler ilk yarıda Zajc’ın şutu dışında pozisyon bulamadı, Trabzonspor duvarına tosladı.

İkinci yarı başlarken, tribünleri dolduranlar umutla futbolcuları çağırdı ama önce Berat, sonra Pepe cezayı kesti. Başrolde yine Samet vardı. Skorun 0-3’ten, 2-3’e gelmesi, gösterilen kırmızı kart, iptal edilen goller ve Mehmet Can’ın yarattığı 2 penaltı ile ilginç bir maç yaşadık.

Baştan beri, kolay rakiplerle oynayan Fenerbahçe’nin, Trabzonspor ve Adana Demirspor maçlarının değerlendirmeye alınması gerektiğini vurguladık. İlkinde sınavı geçemedi, sarı lacivertliler. Fazla güven, erken havaya girme pahalıya mal oldu. İsmail hoca, önemli kozlarını kaybedince, oyuna müdahale edemedi, İsmail’in kırmızı kartı sonrasında ise çöktü kaldı.

Umarız bu skordan ders çıkarır Fenerbahçe.