MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan TBMM Grup Toplantısı’na yaşadığımız deprem gündemiyle başladı. Cumhur İttifakı olarak felaketin yıkıcı etkileriyle mücadeleyi başarılı bir şekilde yürüteceklerinin altını çizdi. Deprem fırsatçılarının futbol tribünlerini sokak kargaşasına çevirmeye çalıştıklarını belirtti ve bu çevrelerin karşılarında Milliyetçi Hareket Partisi’ni bulacaklarını söyledi. 6’lı masanın içine düştüğü ilkesizliği ve kaos hâlini değerlendiren MHP Lideri, “Cumhur İttifakı’nın alternatifi kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

Hedefimiz köklü tedbirler geliştirmek

Geçtiğimiz cuma günü Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nın gelecek için umut verici bir atılım olduğunu söyleyen MHP Lideri, tehlikelerin bütüncül bir anlayışla afet kavramı altında toplanacak olmasının çok doğru bir karar olduğunu belirtti ve tam destek verdi. Deprem gerçeğini kabul ederek kalıcı ve köklü tedbirler geliştirerek dayanıklı binalar inşa etmenin vazgeçilmeyecek hedefleri olduğunu, Cumhur İttifakı’nın bu yükün altından kalkmaya ve yeni bir hayatı kurmaya muktedir olduğunu ifade etti.

MHP’den hassas davranış

Deprem felaketinin yaşattığı acılara saygılı ve ölçülü bir seçim süreci geçireceklerini ifade eden MHP Lideri; dikkatli, temkinli ve soğukkanlı davranacaklarını söyledi. Bu süreçte seçim müziği kullanmayacaklarını, taşkın heyecanlara prim vermeyeceklerini açıkladı.

Depremi fırsat bilen ahlaksızlar

Depremi fırsat bilen ahlaksızların 14 Mayıs seçimlerini sabote etmek, olay çıkarmak, kavga ortamının fitilini tutuşturmak maksadıyla teyakkuz hâlinde olduğunu söyleyen MHP Lideri, tribünlerde seslendirilen “Hükümet istifa” sloganlarının toplumsal hadiselere kapı aralayabilecek karanlık bir planın ön hazırlığı olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde Bursaspor-Diyarbakırspor arasında oynanan maçta yaşanan olaylar üzerinden Türk-Kürt karşıtlığı oluşturmaya çalışanların bulunduğunu dile getirdi. Milli duruşlarından dolayı Bursaspor taraftarlarını tebrik eden MHP Lideri, “Türk ile Kürt arasına kan serpiştirmeye, düşmanlık tohumu ekmeye kalkışan, buna teşne olan kim varsa koparılması gereken çıbanbaşıdır. Bursa nasıl göz bebeğimizse Diyarbakır da öyledir” dedi.

14 Mayıs’ta kesin hüküm verilecek

Cumhur İttifakı’nın yalnızca bir seçim ittifakı olmadığını dile getiren MHP Lideri, hedeflerinin Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerine taşımanın yanı sıra, 2053 ve 2071 vizyonlarının altyapısını adım adım tesis etmek olduğunu belirtti. “İttifakımızda parti çıkarları değil, Türkiye’nin çıkarları esastır” diyen MHP Lideri, 14 Mayıs 2023 tarihinde aziz Türk milletinin kesin hükmünü sandıkta göstereceğini, yeni bir demokrasi zaferiyle Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın parlak sayfasını açacağını ifade etti.

6’lı masa ilkesizliğin ana damarıdır

6’lı masanın içine düştüğü kriz yumağını değerlendiren MHP Lideri, masada ilkesizliğin daniskasının yaşandığını söyledi. İP Başkanı Meral Akşener’in ağır sözlerle ayrıldıktan sonra makam ve mevki pazarlıklarıyla tekrar oturmasının altından nasıl kalkacağını, insanların yüzüne nasıl bakacağını sordu. Türk siyasetinin şimdiye kadar böylesi bir ilkesizliğe muhatap olmadığını belirten MHP Lideri, “Bir yıl boyunca oturduğu eğri bacaklı masayı; kumar masası, şahsi hırsların masası, küçük hesaplar masası, noter masası, kuyruklu yalanlar masası diyerek önce devirip, sonra zoru görünce tekrar oturanlar ilkesizliğin ve yüzsüzlüğün numuneleridir. İttifak yaptığı partinin mensuplarını isyana çağırmak ilkesizliğin ve siyasi ahlak eksikliğinin âdeta fermanı değildir de nedir? Kazanamaz dediği cumhurbaşkanı adayının dönüp dolaşıp yanında hizalanmak ilkesizliğin daniskası değildir de nedir?” dedi. Geçmişte söylediği bir sözü hatırlatan MHP Lideri, “Bir kere satan yine satar, yine satar, yine satacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın alternatifi kalmadı

“Muhalefet cenahında yaşanan kargaşa ve kaotik tabloya bakınca ülkemiz adına üzülmekten kendimizi alamıyoruz” diyen MHP Lideri, Türkiye’nin böyle bir muhalefete müstahak olmadığını belirtti. Aynı masada oturmayı dahi beceremeyenlerin 85 milyona hizmet etmesini beklemenin beyhude bir beklenti olduğunu dile getirdi. Zilletin düştüğünü ifade eden MHP Lideri, Cumhur İttifakı’nın siyasi alternatifinin kalmadığını söyledi.

Dünya Kadınlar Günü

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmayı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’yle bitiren MHP Lideri Devlet Bahçeli,  “Kadınlarımız hak ettiği toplumsal mevkii almalı, siyasetten ticarete, ekonomiden sanata, eğitimden spora layık olduğu mertebelere yükselmeli, yalnızca şiddet konuşulurken hatırlanmamalı, yalnızca 8 Mart’a sıkıştırılmamalıdır. Bu sorumluluk hepimizin omuzlarındadır. Unutmayınız ki, kadınlar kadar güçlüyüz, kadınlar kadar insanız, kadınlar kadar medeniyiz” ifadelerini kullandı ve aziz şehitlerimizin muhterem anneleri başta olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.