İmamoğlu balıkçı restoranında, sözcüsü Ongun da yurtdışında kayakta!

Meteoroloji’nin günler öncesi yaptığı uyarılara rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadelede aldığı önlemler yetersiz kaldı. Vatandaşların isyanına, "Sıcak evinde oturup trollük yapanın değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı." sözleri ile tepki gösteren İBB Sözcüsü Murat Ongun'un ise İsviçre'nin Cenevre şehrinde bir kayak merkezinde olduğu ortaya çıktı. Ongun'un 23 Ocak günü İstanbul Havalimanı'ndan eşi ile birlikte uçuş yaptığı öğrenildi.

Gündem
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
İmamoğlu balıkçı restoranında, sözcüsü Ongun da yurtdışında kayakta!

Ongun, gazeteci Cüneyt Özdemir'e yaptığı açıklamada bu olayı doğrularken, sosyal medyada, ‘’Biz karda çile çekerken Murat Ongun sıcacık otelde keyif yapıyormuş’’ yorumları yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadelede hazırlıksız yakalanması ile Megakent kara teslim oldu. Vatandaşlar yollarda mahsur kalırken, araçlar kara gömüldü, yollar trafiğe kapandı. Vatandaşlar, İBB'ye isyan ederken İBB Sözcüsü Murat Ongun, çileden çıkmış vatandaşları 'trollük' ile suçladı.

'İstanbul'da olağanüstü bir kar yağışı ve olağanüstü bir mücadele var. Böyle zamanlar "trol" ordularının ekmek teknesidir. Tüm kamu kurumları ve belediyelerimiz var gücüyle mega kentte çalışıyor. Sıcak evinde oturup trollük yapanın değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı.’’ ifadelerini kullanan Murat Ongun’un, bu paylaşımı İsviçre'nin Cenevre kentindeki bir kayak merkezinde tatil yaparken yaptığı ortaya çıktı.

Meteoroloji'nin haftalar öncesinden ‘’Kar çok şiddetli geliyor’’ uyarılarına rağmen Ongun'un 23 Ocak sabahı İstanbul Havalimanı'ndan Cenevre'ye uçtuğu öğrenildi.

İSTANBUL KARA TESLİM

Meteoroloji'nin günler öncesinden yaptığı uyarılara rağmen İstanbul'da yeterli tuzlama ve temizleme çalışmaları yapılamayınca kent kara adeta teslim oldu. Beyaz esaret nedeniyle on binlerce vatandaş trafikte mahsur kaldı. Saatlerce araçlarının içinde kalan vatandaşlara İBB'den bir yardım eli gitmezken, Valilik yurtları, otelleri, misafirhaneleri, camileri vatandaşlara açtı. Vatandaşların bir kısmı bu alanlarda beklerken, bir kısmı ise soğukta onlarca saat mahsur kaldı.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU BALIKÇIDA

İstanbul'da vatandaşlar soğukta ne yapacağını şaşırırken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir balıkçıda çekilen görüntüsü ortalığı karıştırdı. Vatandaşlar Ekrem İmamoğlu'na çok sert paylaşımlarla tepki gösterdi.

Yorumlar