CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Kurgu olduğuna inanıyorum" diyerek iftira attığı Pelin Şimşek, Beykoz'daki arsasının 5 yıldır kentsel dönüşüme girmesini beklediğini dile getirerek, "Ben aradım Sayın Başkanımı (Ekrem İmamoğlu'nu) ama o beni aramadı. O benim arsamı gerçekten araştırmadı. Eğer gerçekten araştırmış olsaydı benim var olduğumu, böyle bir problem olduğunu çok iyi bilirdi." sözleriyle tepki gösterdi.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum'a İmamoğlu'nu şikayet eden Pelin Şimşek, arsasının 5 yıldır kentsel dönüşüm beklediğini ve hala imza atılmadığını belirtti

Şimşek, AK Partili Kurum'la yaptığı konuşmada "Beykoz'da arsam var. 5 yıldan beri yıkıldı. Kentsel dönüşüme girecekti. Beyefendini (İmamoğlu'nun) tatilden dönüp imza atmasını bekliyoruz. Kurtarın bizi." ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU KURGU İFTİRASI ATTI

Söz konusu gelişmenin ardından kamera karşısına geçen CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, böyle bir yer olmadığını iddia ederek kurgu iftirasında bulundu.

PELİN ŞİMŞEK GERÇEKLERİ ANLATTI

Beykoz'daki arsanın mağduru Pelin Şimşek, İmamoğlu'nun iftiralarının ardından konuşarak gerçekleri tek tek anlattı.

Şimşek, kurgu iddialarını reddederek şöyle konuştu:

"5 dakika sonra ben aradım. Kayıt altına aldım. Bana da aradığıma ve şikayette bulunduğuma dair bilgilendirme mesajı attılar. Ben aradım sayın başkanımı ama o beni aramadı. O benim arsamı gerçekten araştırmadı. Eğer gerçekten araştırmış olsaydı benim var olduğumu, böyle bir problem olduğunu çok iyi bilirdi."

Kaynak: AA