İmamoğlu ve Buldan sizden daha omurgalı!

10.03.2021 10:00

Adam gerçekten cesaretli…

          Yerel seçimlerden önce HD(P) KK ve terörist Demirtaş sevdasını, aşkını göstere göstere İstanbul gibi tarihi ve kutsal bir şehre belediye başkanı oldu.

          HDP Eş Başkanı iken Hendek - Çukur ve Kobani olaylarında azmettirdiği PKK’lılara binlerce kişiyi öldürten, binlerce kişiyi yaralatan terörist için “Demirtaş’ın siyaset çizgisini beğeniyordum” diyerek öven, “HDP’lilerin başımın üstünde yeri var. HDP’lilere layık olmaya çalışacağım” cesaretini gösteren Ekrem İmamoğlu, İBB Başkanı olduktan sonra da aynı çizgisini sürdürdü. Seçildikten sonra HDP’yi ziyaret etti. “Demirtaş niçin cezaevinde, suçu ne? Müsait bir zamanda cezaevinde ziyaret etmek isterim” dedi. Diyarbakır’a kadar giderek teröre yardım ve yataklıktan dolayı görevden alınan ve yerlerine kayyum atanan HDP’li belediye başkanlarına destek ziyaretinde bulundu.

TERÖRİSTLERİN KİTAPLARINI SATTILAR

          İBB bünyesinde teröristbaşı Sakine Cansız’ın, terörist Selahattin ve Nurettin Demirtaş’ın kitaplarını satışa sundu.

Bu ve benzeri konularda gerçekten rahat, yüzü kızarmıyor, pişkin pişkin duruşlar sergiliyor.

          Ekrem İmamoğlu zaten tüm bu duruşunun karşılığını HDP’den almıştır. Gerek HDP’nin tüm yöneticileri, gerek terörist Demirtaş, gerekse Kandil’deki tüm teröristbaşları ayrı ayrı açıklama yaparak Ekrem İmamoğlu’na destek ve oy verilmesi çağrısı yapmışlardır.

          Zaten Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanya danışmanı Necati Özkan seçimlerden sonra “CHP’li seçmenin %98’i Ekrem İmamoğlu’na oy verirken, HDP seçmeninin %100’ü sandığa giderek Ekrem İmamoğlu’nu desteklemiştir” açıklamasını yapmıştır.

          Çakma Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’nu HDP yanında kim canla başla destekledi? Meral Akşener ve avanesi değil mi?

          Siz hiç Ekrem İmamoğlu’nun bu HD(P)KK sevdasına, terörist Demirtaş aşkına yahut Ekrem İmamoğlu’na HDP’den, Kandil’den ve terörist Demirtaş’tan gelen desteklere tepki verirken gördünüz mü? Elbette göstermediler. Onların öyle bir hassasiyeti hiç olmadı. Onlar hep İBB’ye kaç müdür atarız, kaç şef atarız, kaç ihale alırız gözüyle baktılar. Geçen İP’ten istifa eden Ümit Özdağ’ın “Belediyelerden gelen çantalara satıldılar” suçlaması da bu manzaraya tam oturmuştur.

ÇAKMA TRABZONLU

          HDP, PKK ve terörist Demirtaş ilişkileri noktasında köşeye sıkışan İP içinde tepkiler çoğaldı, kimi de hamamın namusunu kurtarmaya yönelik açıklamalar yapıyor.

          Çakma Trabzonlu (Hiçbir Trabzonlu PKK’lılara muhabbet beslemez) Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın @ meral_aksener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın @PervinBuldan’ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” twitini atarak kutlama yapmıştı.

          İP içindeki bazıları, PKK’lı Pervin Buldan ile kendi genel başkanlarının yan yana isminin kullanılmasına çok bozulmuş gibi davrandılar. Ekrem İmamoğlu’nu başkan seçtirmek için HD(P)KK ile yan yana geliyorlar, Ekrem İmamoğlu’nun HD(P)KK aşkına, sevdasına susuyorlar ama “Meral Akşener’in adı nasıl PKK’lılarla yan yana olur” diye sözde tepki gösteriyorlar.

KOMEDYEN Mİ SİYASETÇİ Mİ?

          İP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu “Anneleri yıllardır evlatsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum” diye tepki göstermiş…

          İP İBB Meclis Üyesi, İP İBB Grup Sekreteri Ali Kıdık “Seçim ittifakı yaptık, teröristlerle anılma ittifakı yapmadık” diye tepki göstermiş…

Bu ve benzeri İP yöneticileri, siyasetçi mi yoksa aklımızla dalga geçen komedyen mi?

Hadi Pervin Buldan’ı geçtik. Ekrem İmamoğlu kim?

Seçimden önce onun HD(P)KK, Kandil ve terörist Demirtaş sevdası ortada değil miydi?

Hangi biriniz ağzınızı açtınız?

Hepiniz siyasi ve şahsi menfaatleriniz için sustunuz.

Şimdi kalkmış laga luga yapıyorsunuz.

OMURGASIZLAR

          Ekrem İmamoğlu da, Pervin Puldan da sizden daha omurgalı davranıyor. Ekrem İmamoğlu seçimden önce başka, şimdi başka mı davranıyor. Dün neyse, bugün de aynısı…

Omurgasızlık sizde, siyasi menfaat sizde, ikiyüzlülük sizde, yalan, dolan sizde…

Bari susun da, Ekrem İmamoğlu müdürlük, şeflik ve ihale kontenjanınızı arttırsın…

          Zaten Heval Meral, Biji Akşener her şeyin farkında olduğu için tepki gösterenlerin genel başkanı kendisi değil gibi “Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti arkadaşlarımızın çoğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular ben de saygı duyuyorum” şeklinde açıklama yapıyor.

          “HDP Kürtlerin siyasal temsilcisidir”, “Demirtaş serbest bırakılsın” ve “Demirtaş ile kahvaltı yapmak isterim” diyen, HDP ile seçim ittifakı yapan Meral Akşener rahatsız değil, size ne oluyor bazı İP’li yöneticiler?

          HD(P)KK ilişkiniz konusunda, CHP-HDP-İP ittifakı konusunda en azından Ekrem İmamoğlu ve Pervin Buldan kadar omurgalı olun. Yoksa böyle pervane gibi döner durursunuz.