YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Terör örgütü PKK’ya alenen yardım ve yataklık yapan DEM, CHP ile “Kent Uzlaşısı” altında ittifak yaptıklarını alenen kamuoyuna duyurdu. DEM Sözcüsü Ayşegül Doğan üç gün önce 'Mersin, Akdeniz, Esenyurt'ta kent uzlaşısı sağlandı. Adana ve İstanbul'un bazı ilçelerinde görüşmeler sürüyor.' demişti.

DEM Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan ise geçtiğimiz gün "Yerel seçimler için Esenyurt dışında CHP ile anlaşılan başka yerler var mı?" sorusu üzerine, "Kent uzlaşısı çerçevesinde işbirliği yaptığımız yerleri arkadaşlarımız açıkladı. Yeni bir durum olursa akşam öğrenirsiniz. Ben de bilmiyorum" diye CHP ile ittifak yaptıklarını tescilledi.

Hiç uzatmadan en başta şunu söyleyeyim. PKK’nın DEM’liğiyle CHP’nin yaptığı bu ittifak ortada iken, bunu görerek, bilerek ve sonsuz destek vererek “Atatürk, Cumhuriyet” nutukları atan kim varsa direkt tımarhaneye yatırmak lazımdır. Aklı olmayanın şerefi, namusu, haysiyeti tartışılmaz zaten…

HDP ile ittifak yaptınız aynı hikâyeler, Yeşil Sol ile ittifak yaptınız aynı hikâyeler… Bir türlü akıllanmadınız ve CHP’nin özüne, kendi çizgisine gelemediniz. Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmeye çalışan şeref yoksunlarıyla, Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’de nasıl iş tutarsınız?

Şimdi de şu an teröristbaşı Öcalan için Türkiye’nin bazı yerlerinde “Fiziki özgürlük” yürüyüşleri yapan DEM ile ittifak adına masada oynaşıyorlar. Bir de bu duruma süslü sıfat bulmuşlar: Kent Uzlaşısı…

Bu ihaneti destekleyen CHP’liler, sizin Allah’tan korkunuz olmadığı gibi Türk milletinden utanmanız da yok…

Kendilerini İmralı ve Kandil’e adayan DEM ile sırf siyasi menfaat için oynaşmak, CHP adına bir karaktersizlik olduğu gibi eğer ki İmralı ve Kandil’de CHP kendi ruhunu buluyor hale geldiyse bu Türkiye adına ayrı bir rezalettir.

DEM ile “Kent Uzlaşısı” adı altında ittifak anlaşması yapan CHP, Esenyurt’ta Belediye Başkan Adayı Ali Gökmen'i geri çekerek, onun yerine ve DEM’in onayıyla “Devlet kurmak Kürtler’in hakkı” diyen Ahmet Özer’i aday yaparak, CHP’nin artık İmralı ve Kandil ruhunda buluştuğunu göstermiştir.

Ey CHP’de yuvalanan siyaset zavallıları!

Geçtiğimiz aylarda, Irak’ın kuzeyinde 12 şehit verdiğimiz terör saldırısı esnasında öldürülen PKK’lı teröristler için "Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz" diyen DEM Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan ile “Kent Uzlaşısı” adı altında el sıkışmak Atatürkçülük mü, Cumhuriyetçilik mi?

Mehmetçik, terör saldırılarını Irak’ın kuzeyinde önceden engelleyecek ve Türkiye’nin güvenliği, huzuru adına canını verecek sende kalkıp o saldırılarda Mehmetçiğin katili olan ve orada öldürülen PKK’lı teröristlere sahip çıkanlarla iş tutmayı Kuvâ-yi Milliye olarak adlandıracaksın öyle mi?

Her sıkıştıklarında kullandıkları Atatürkçülük, Cumhuriyetçilik, Kuvâ-yi Milliye maskeleri, onların bu ihanetlerini örteceklerini sanıyorlar. Bunlara aldananların ve CHP’nin, PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile ittifakını bilerek destekleyenlerin sayısı ne kadardır bilemiyorum ama yerlerinin akıl hastanesi olduğu kesindir.

Dün HDP ve Yeşil Sol ile nasıl iş birliği ve ittifak yaparak vatana ihanet ettilerse, bugün PKK’nın DEM’inde o ihaneti sürdürüyorlar.

CHP-DEM arasındaki “Kent Uzlaşısı” şehitlerimize, gazilerimize hakarettir.

CHP-DEM arasındaki “Kent Uzlaşısı” Türk milletini bölmeye çalışanlara omuz vermektir.

CHP-DEM arasındaki “Kent Uzlaşısı” Atatürk’ün emaneti Türkiye Cumhuriyetine ihanettir.

Aldığı nefes sayısını bile Kandil’in belirlediği DEM ile demlenen CHP bu ülkenin ihanet vebası haline gelmiştir.

Özgür Özel, PKK DEM’liğinin şu an sürdüğü teröristbaşı Öcalan’a özgürlük yürüyüşlerine ne zaman katılacak acaba? Merakla bekliyoruz. PKK’nın kölesi DEM’in yetkilileri, CHP Genel Merkezi’ni ziyaret ettiklerinde konuşulan konunun teröristbaşı Öcalan'ın 'tecritte tutulması' olduğunu söylemedi mi? “Kent uzlaşısı” hikâyelerini geçin… Meselenin asıl adı “İmralı-Kandil uzlaşısı” olmuştur.

Editör: Ferhat Erdemir