İmran Kılıç kimdir, kaç yaşında neden öldü? İmran Kılıç öldü mü, hangi görevlerde bulundu?

26, 27. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç hakkında son dakika haberi geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada İmran Kılıç'ın vefat ettiğini duyurdu. AK Parti'yi yasa boğan ölüm haberi sonrası taziye mesajları peş peşe geldi. Peki İmran Kılıç kimdir, kaç yaşında, neden öldü? İmran Kılıç hangi görevlerde bulundu? İşte tecrübeli siyasetçi İmran Kılıç hakkında detaylar...

Google Haberlere Abone ol
İmran Kılıç kimdir, kaç yaşında neden öldü? İmran Kılıç öldü mü, hangi görevlerde bulundu?
18.11.2021 21:35

Bakan Fahrettin Koca, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç'ın tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde vefat ettiğini bildirdi. Bu gelişmenin ardından Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç hakkında detaylar merak ediliyor. İmran Kılıç kimdir, kaç yaşında öldü? İmran Kılıç neden öldü? sorularına cevap aranıyor. İmran Kılıç öldü mü? İşte tüm soruların cevapları...

İMRAN KILIÇ KİMDİR, HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Kahramanmaraş'ta 1957 yılında doğan İmran Kılıç, Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini bitirdi ve yüksek lisans eğitimini aynı fakültede tamamladı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki il müftülüğü ve ilçelerde müftülük görevlerinde bulunan İmran Kılıç, 26. ve 27. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili seçildi.

Kılıç; TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeliği yaptı.

İmran Kılıç

İMRAN KILIÇ EVLİ MİYDİ?

İmran Kılıç, Arapça bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıydı. İmran Kılıç18 Kasım 2021 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

İMRAN KILIÇ İÇİN PEŞ PEŞE TAZİYE MESAJLARI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Çok üzgünüz… Kahramanmaraş milletvekilimiz İmran Kılıç tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

İMRAN KILIÇ RAHATSIZLIĞI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Konu ile ilgili açıklama yapan Milletvekili İmran Kılıç, “Geçirmekte olduğum rahatsızlık nedeniyle Ankara Şehir Hastanesinde tedavi sürecim devam etmektedir. Şükürler olsun Rabbime Hastalığım süresince yakından ilgisi ile bizleri onurlandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımı şükranlarımı iletirim. Ayrıca tedavi sürecinde ilgilerini esirgemeyen hastanemiz yöneticilerine, doktor ve hocalarımıza, çalışanlarına ve tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyor, herkese saygı ve sevgilerimi sunuyor, dualarınızı bekliyorum” dedi. 

Yorumlar