İnsan öldürene sahip çıkıp, andımızı hayvani ihtiyaç görmek!

23.03.2021 10:00

          Danıştayın “Andımız” kararı sonrası en net duruş sergileyen, düşüncelerini çok net ifade eden MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli olmuştur. CHP ve yoldaşlarında ise “Andımız’a” hakarete varan yorumlar yapılmaktadır.

          CHP’ye yeni katılan İstanbul Milletvekili Cihangir İslam “İnsan ve diğer canlıların önemli bir farkı vardır. Şartlandırma ve bu tip tekrarlarla talim ettirme insan eğitimine yönelik bir uygulama değildir. Hayvanlara yönelik bir uygulamadır” şeklinde, CHP’nin güdümünde kurulan DEVA Partisi’nin İstanbul İl Başkan Yardımcısı Beytullah Aksoy “Bir Türk için her sabah ben Türk’üm diye bağırmak ancak hayvani bir ihtiyacı tatmin edebilir. Bir toplum, hayvani ihtiyaçlarını önceliklendiren bireylerden oluşursa orada zihinsel gelişimden söz edilemez” sözleriyle, DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Baran Deniz Bağatur ise “Küçücük çocukları asker gibi dizip, Reşit Galip isimli Nazi ruhlu kafatasçının yazdığı andı okutmak rezaletin ötesinde bir şeydir. Irkçılıkla mücadele edilmelidir” sözleriyle Andımız’a hakaret etmiştir. Öğrenci Andı’na hayvani istek gözüyle bakan bu partiler ve yöneticileri ilginçtir hayvandan daha aşağı duygularla insanları öldürenlere sahip çıkmaktadır.

Gerek CHP, gerek Deva Partisi HD(P)KK’nın tüm terör eylemlerine destek çıkmaktadır.

          Ama mesele “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım…”, “Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.”, “Varlığım Türk varlığına armağan olsun.”, “Ne mutlu Türk’üm diyene” gibi içinde sözler barındıran “Öğrenci Andı” olunca hayvani düşüncelerini hemen açık ediyorlar.

          Hayvanın dahi yapmayacağı şekilde insan öldüren terör örgütü mensuplarını savun ama çocukların okuyacağı Öğrenci Andı’na irin kus…

          “Şartlandırma, tekrarlama” gibi psikolojik, tıbbi terimler kullanarak “Öğrenci Andı”nı hayvani ihtiyaç olarak aşağılamaya çalışanlar, İmralı ve Kandil’den “ölüm” talimatları alan PKK terör örgütüne karşı niçin böyle tepki veremiyorlar ve hatta destekliyorlar?

          Her iki parti de binlerce kişinin azmettirici katili olan, binlerce kişiyi yaralama talimatı veren terörist Demirtaş’a hangi ihtiyaç adına sahip çıkıyorlar ve onun serbest bırakılmasını istiyorlar? Ben çocuklarımın her sabah “Öğrenci Andı’nı” okumasını canı gönülden isterim. Bunu milyonlarca Türk vatandaşı da istiyor.

          Çocuklarımız ana sınıfından itibaren okullarda marşlar, tekerlemeler, şarkılar söyleyerek büyüyor ve eğitim alıyor, onları da mı “şartlandırma, tekrarlama” kategorisinde değerlendirilip ortadan kaldırmak gerekiyor?

          CHP’li Cihangir İslam, Deva’lı Beytullah Aksoy ve Baran Deniz Bağatur herhangi bir şarkıya, marşa eşlik ettiğinde hayvani ihtiyaç mı karşılamış oluyor?

          Gerek Kemal Kılıçdaroğlu, gerek Ali Babacan “Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilebileceğini” söyleyerek zaten kendi partilerinde bir atmosfer yaratarak Türklük düşmanlarını harekete geçirmiştir.

          Terör örgütü PKK’ya sahip çık, HDP’ye sahip çık, terörist Demirtaş’a ve bunların tüm uzantılarına sahip çık ama Öğrenci Andı’na yönelik en aşağılık sözlerle yorumlarda bulun…

          İçinde Türklük, doğruluk, çalışkanlık, büyüklere saygı, küçüklere sevgi, Atatürk, ülkeye hizmet vurgusu geçen ifadelerden rahatsız olup, ülkemizin askerini, polisini şehit eden, masum insanlarını öldüren, Türkiye’nin vatanını bölmeye çalışan, milletin birliğini bozmaya çalışanlara yoldaşlık yapmak alçaklık değil de nedir? “Öğrenci Andı” okumak hayvani ihtiyaç değil, manevi ve milli hazdır. Milli mücadele yapacak nesiller yetiştirmek için bu hazzı yaşatacak atmosferi kimsenin aşağılamaya hakkı yoktur. Hele hele bölücü yoldaşlarının, Türklük düşmanlarının süslü kelime ve cümlelerle “Öğrenci Andı” eleştirisi yapması başlı başına aşağılık bir davranıştır.

          Türkiye milli çehresine bürünürken, Danıştay kararı bu çehreye gölge düşürme hamlesi olmuştur.

          Türk milletinin dört yanı düşmanlarla çevriliyken, emperyalizm bölgemizde kanlı ve karanlık elini hiç çekmez iken milli kimlikle, milli şuur verecek değerlerle uğraşmak düşmanlara hizmettir.

          “Andımız” içinde yer alan ifadelerin hiçbiri Türk çocuklarına zarar verecek bir özellik taşımamaktadır. Hayvanlara sorsanız onlar bile anlar ama bazıları Türklük düşmanlığından olsa gerek anlamıyor, bir de utanmadan “Öğrenci Andı” için “hayvani ihtiyaç” diyorlar.
Yazıklar olsun…