YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Haberleri izlerken alt yazıda İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herbog’un "İsrail, esirlerin serbest bırakılması için yeni bir insani araya hazır" şeklindeki sözleri geçiyordu.

Bir kere cümlede anlam bozuklukları var. Çünkü tarafların tamamının insan olması lazımdır. Bir kere İsrail’i yönetenler insan değildir. Bunun adı olsa olsa "Yaratıklardan insanları kurtarma arası" olabilir. İsrailli yaratıklar, Gazze’ye saldırı başlattığı günden itibaren sadece bir kere 6 gün süren ateşkes arası vermişti. Ateşkesin ardından kan döken bir yaratıktan ne bekleniyorsa İsrail yine onu gerçekleştirmeye başlamıştı. Ateşkesten hemen sonra anne karnındaki, kundaktaki bebekten tut da 7’den 77’ye tüm mazlumların üzerine bomba yağdırdı. İsrail’in yaratık askerleri karadan ilerledikçe de Kassam Tugayları tarafından avlanarak leş haline getiriliyor.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herbog insanlık erdemine sahip olduğu için “insani araya hazırım” demiyor. Sadece İsrail halkının ve İsrailli esirlerin ailelerinin yarattığı tepki atmosferini bertaraf etmek için ateşkes istemektedir. Hamas tarafından çok iyi bakılmış İsrailli esirleri alıyorlar, aklını, vücut sağlıklarını ve geleceklerini yok ettikleri Filistinli esirleri teslim ediyorlar. Sonra yine yaratık olma halinin en zirve vahşetini uygulamaya devam ediyorlar.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herbog’un “insani araya hazırım” çağrısına Hamas uyarsa yine yaşanacak bu olacaktır. Fakat İsrailli yaratıklar her 10 dakikada bir çocuk öldürdüğü için 1 saat bile ateşkes ilan edilse 6 çocuk geçici kurtulacak diye seviniyoruz.

Alçak İsrail, tüm vicdan sahibi insanlara bu kadar sınırlı bir mutluluk yaşatıyor.

İsrail’in ve Yahudilerin tamamını tenzih ederim ama bu Siyonistlerin tamamı kana susayan yaratık olduğunu herkese göstermiştir. Siyonist Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, asker, polis, gazetesi, haham kim varsa davranışlarına bakın lanetli bir topluluk gibi… Bunlar insan olmadığı için “insani araya hazırız” ifadesi de insanlıkla dalga geçme olarak görülmelidir.

İsrail kendi esirlerini kurtarıp, “Nasıl olsa Hamas’a teslim ettiğimiz esirleri de günü, saati geldiğinde öldürürüz” düşüncesindedir. 9 bini çocuk 19 bin mazlumu öldürmüş Siyonist alçakların “insani ara” gibi bir derdi olmaz.

İsrail ordusu, yaşanan çatışma sırasında, beyaz bayrak taşıdıkları ve İbranice yardım istedikleri sırada 3 İsrailli esiri öldürüp “Yanlışlıkla öldürdük” diye savunma yapıyorsa, böyle çürümüş bir zekâ ve kokuşmuş karaktere sahip ordunun Filistinlilere neler yaptığını tüm dünya düşünmelidir. Hamas’ın 7 Ekim baskınında sivillere helikopter üzerinden kurşun yağdıranın İsrail olduğu ortaya çıkınca kimse yaşananlara şaşırmamalıdır.

İsrail yarınlarda başımıza bela olmasın diye soykırım yapmaktadır. Ölenlerin yarısının çocuk olması zaten bunu çok net gösteriyor.

İnsanlığa ara vermiş İsrail’in “insani ara” lakırdıları kendi adına boş ve gereksiz cümledir.

Gazze için ateşkes tasarısı BM'de 10 hayır oyuna karşı 153 evet oyu ile kabul edildiği halde ortada insanlık uygulayan devlet yoktur. 10 tane ruhu kokuşmuş, vicdandan ve insanlıktan uzak devletin aldığı soykırım kararı uygulanmaktadır. Anlaşılan bu yaratıklar Gazze’yi dümdüz etme planlarını dünyanın gözü önünde gerçekleştirecek…

Editör: Arda Erden