İnternet üzerinden 10 bin dolar kazanın! İşte yeni gelir modeli...

Yeni bir gelir modeli haya geçti. İnternette ürettiğiniz içerikler sayesinde YouTbe'un hayata geçirdiği YouTube Shorts Fonu'ndan 100 ila 10 bin dolar gelir elde etmeniz mümkün hale geldi.

İnternet üzerinden 10 bin dolar kazanın! İşte yeni gelir modeli... - Sayfa 1

İçerik üretmek her geçen gün daha kıymetli hale geliyor. Geçen mayısta hayata geçirdiği YouTube Shorts Fonu'yla marka, video izleme ve içerik oluşturmaya yeni bir boyut kazandırdı. Ekim ayında Türkiye'de de hizmete açılan fonla birlikte hem kanal sayısı arttı hem de içerikler zenginleşti. İçerik üreticilerine ayda 100 ila 10 bin dolar gelir imkânı sunan fonu YouTube İçerik İş Ortaklıkları Ülke Müdürü Timur Altop önemli açıklamalarda bulundu


İnternet üzerinden 10 bin dolar kazanın! İşte yeni gelir modeli... - Sayfa 2

YOUTUBE, SHORTS FONU'NU GEÇEN MAYIS AYINDA HAYATA GEÇİRDİ. ÖNCELİKLE NASIL BİR FİKİR VE AMAÇLA YOLA ÇIKILDI?

Kısa biçimli videolar olan Shorts, YouTube'da video izlemenin ve içerik oluşturmanın yeni yolu olarak kurgulandı. YouTube Shorts Fonu'nu Shorts içerik üreticilerine gelir kaynağı oluşturmak için uzun vadeli bir ödüllendirme yöntemi olarak oluşturduk.

İnternet üzerinden 10 bin dolar kazanın! İşte yeni gelir modeli... - Sayfa 3

 YouTube Shorts Fonu ile içerik üreticileri ve sanatçılar, reklamdan ücretli dijital ürünlere, ticari ürünlerden markalı içeriklere kadar, YouTube üzerinde ürettikleri içeriklerden gelir elde edebilecekler. YouTube olarak son üç yılda dünyada içerik üreticilerine, sanatçılara ve medya şirketlerine 30 milyar dolar ödeme yaptık. Şimdi de Shorts formatındaki içerikleri desteklemeye odaklanmış durumdayız.


İnternet üzerinden 10 bin dolar kazanın! İşte yeni gelir modeli... - Sayfa 4

PLANLADIĞINIZ GERİ DÖNÜŞLERE VE YARATICI İÇERİKLERE ULAŞILABİLDİNİZ Mİ?

YouTube Shorts ile video çekme deneyimi, hem YouTube hem de diğer platformlardaki içerik üreticilerinin dikkatini çekti. Bu durum, Shorts videoları üreten YouTube kanallarının artışıyla sonuçlandı. Shorts videolarının artmasıyla birlikte izleme oranları da yükselişe geçti. İçerik üreticilerinin yaratıcılığına fırsat veren bir alan açabildiğimiz için mutluyuz.