1 Nisan'da yeni bir sayfa açılacak! Murat Kurum: İBB tarihindeki en yüksek seviyeye çıkaracağız 1 Nisan'da yeni bir sayfa açılacak! Murat Kurum: İBB tarihindeki en yüksek seviyeye çıkaracağız

İP, son zamanlarda yaşadığı tutarsız politika ve parti içi sorunlarla mücadele ederken, yeni bir krizle karşı karşıya. Parti içindeki skandalların ardından 7 ay içinde 5 milletvekilini kaybeden İP, bu kez Mansur Yavaş'ın yakınındaki isimlerden Yüksel Arslan'ın istifasıyla sarsıldı. Arslan'ın İP Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik eleştirileri ve Mansur Yavaş'a methiyeleri parti içinde dikkat çekti.

AKŞENER'İ ELEŞTİRDİ, YAVAŞ'I SAVUNDU

14-28 Mayıs seçimleri öncesi, cumhurbaşkanı adaylığı teklifini görmezden geldiği için Akşener tarafından "korkaklıkla" suçlanan Yavaş'ı savunan Arslan, "Sayın Yavaş, bırakın korkak olmayı çatal yüreklidir" diyerek eski genel başkanına rest çekti. Akşener'in Uşak'taki konuşması ile Ankara'da iş birliği imkanının kalmadığı kanaatine vardığını kaydeden Arslan, CHP ile kapalı kapılar ardından ilçe pazarlığı yaptığı iddialarına da değinerek, "Benim özel gayretlerimin 'partime zarar vermek, kumpas kurmak, operasyon çekmek' şeklinde itham edilmesi üzüntü vericidir" dedi.

YANIKÖMEROĞLU'NUN İSTİFASINA "İMAMOĞLU SATIN ALDI" DEMİŞTİ

İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, İP Genel İdare Kurulu'nun CHP işbirliği teklifini reddetmesinin ardından partinin kuruluş amaç ve ilkelerinden uzaklaştığını belirterek istifa etmişti. Yanıkömeroğlu'nun istifasına atıfta bulunan Yüksel Arslan'ın, istifa haberine "İmamoğlu satın aldı" yorumu yapması ve bu yorumu silmesi dikkat çekmişti.

Mansur Yavaş’a yakınlığı bilinen Arslan'ın istifası sonrasında sosyal medyada 'Seni kim satın aldı?' şeklinde yorumlar yapıldı.

Editör: Ferhat Erdemir