İP'e verilen her oy Mehmetçiğe kurşundur!

09.05.2022 10:00

Bir gün Nasrettin Hoca’ya :
-Adam olmanın yolu nedir?” diye sormuşlar.
“Kulak” demiş. “Bilenler konuşurken can kulağıyla dinlemeli. Kendi söylediği sözü de kulağı işitmeli”

          Kendi söylediği sözü kulağı işitmeyenlerden biri olarak son zamanlarda ön plana çıkan İP’li Müsavat Dervişoğlu’nu kaleme alacağız bugün… Gerçi hak ettiği cevabı sırasıyla MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’den, MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın’dan ve MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu’dan aldı.

          Biz, geçmişin hukukunu bilerek “ağabey” diye seslendik, Liderimiz en hassas süreçlerde ona karşı hep vefalı davranışlarını gösterdi. Ama o ne yaptı?

          Gidip tutunduğu İP’in makamında MHP’ye başkasından daha çok saldırarak her daim vefasızlık, nankörlük örneği gösterdi.

          Göstermeye de halen devam ediyor. İzmir’deki İP’in bayramlaşma programında ayıplarına yeni bir ayıp ekleyerek “MHP’ye verilmiş oyların aslında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne verilmiş oylardan sayılacağı, tarafımdan ifade edilmiş olsun” demiş…

          PKK’nın büyük partisi haline gelmiş CHP ve PKK’nın siyasi peydahlaması HDP gibi partilerle ittifak yapacaksın, bunların yanına Türklük düşmanlığında, HDP seviciliğinde kabiliyetleri tartışılmaz Saadet, Gelecek, Deva gibi partileri de katacaksın ama “MHP’ye verilen oylar AK Parti’ye gider” diyerek aklınca MHP’ye giden oyların önüne fitne barajı kuracaksın…

          “MHP’ye verilen oylar AK Parti’ye gider” ise, İP’e verilen oyların CHP, HDP havuzunda toplandığını görmemek için ne olmak lazımdır?

          CHP’nin, HDP’nin fotokopisi olmuş İP’e verilen oylar Türkiye’nin kuyusunu kazmaktan başka bir anlam ifade etmezken, teröristbaşı Öcalan’a özgürlük isteme sicili olan Salim Ensarioğlu, Bahadır Erdem gibi, terörist Demirtaş ile “vicdan kardeşliğini” yaptığını söyleyen Aytun Çıray gibi Meral Akşener’in yardımcılarının yapacağı MHP düşmanlığını niçin Müsavat Dervişoğlu yapmaktadır?

          Müsavat Dervişoğlu’nun şu peşinden gittiklerine ve partide yanında oturduklarına bakar mısınız?

Bu üç isim bile utanması için yetmez mi?

Gerçi onun bunlardan ne farkı kaldı ki?

Tamam!

          “Bir daha asla ülkücüyüm ya da ülkücüydüm demeyeyeceğim. Çabamız sadece İYİ olmaktır.” dedin demesine de biraz kurduğun cümlelerin dönüp dolaşıp seni vuracağını da hesaba katmalısın değil mi?

“MHP’ye verilen oylar AK Parti’ye gider” diyen Müsavat Dervişoğlu’na sormak lazımdır.

          İnsanlar oyunu İP’e verirse o oylar Meral Akşener ile terörist Demirtaş’ın yapmayı düşündüğü kahvaltıdaki peynire, zeytine, salama, reçele, çaya dönüşür mü?

İP’e verilen oylar, HDP ile Anayasa hazırlıkları yapmaya dönüşür mü?

          İP’e verilen oylar, İP’in program taslağında Kürdistan ifadesi yer aldığına göre, İP’in ortağı CHP “Bağımsızlık referandumu yapmak (Kürdistan) Barzani’nin hakkıdır” diyorsa Kürdistan kurmaya dönüşür mü?

          İP’e verilen oylar, PKK ile yoldaşlık yapan CHP-HDP’ye güç kattığına göre kimin oyu kime yarıyor Müsavat Dervişoğlu?

          İstanbul’da, Mersin’de, Antalya’da, İzmir’de, Adana’da, Ankara’da CHP’ye verdiğiniz oy sonrası seçimleri kazanan CHP’li Belediye Başkanları HDP’ye teşekkür ettiyse, kimin oyunun kime gittiği anlaşılmıyor mu?

          Meral Akşener’in geçtiğimiz haftalarda İP Genel Merkezi’nde konuk ettiği Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer “Bu zafer aynı zamanda HDP’nin başarısıdır” demişken, İP’e verilen oylar HDP’nin başarı hanesine yazılmış olmuyor mu?

          Senin her şeyine avukatlık yaptığın, arandan su sızmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer için, HDP “Tam aradığımız profil. Sokak sokak , cadde cadde destek çalışması yapacağız” dememiş miydi?

          Normalde partisi seçim barajını aşamayan (%9.96) ama CHP sayesinde milletvekili seçilmiş biri olarak kimin verdiği oy kime gidiyor karıştırıyorsun Sayın Dervişoğlu…

          Hiç uzatmaya gerek yok. İP’e verilen her oy Mehmetçiğe kurşun olur, MHP’ye verilen her oy teröriste kurşun olur.

          “HDP meşru, yasal parti” diyen sen iken, Genel Başkanın Meral Akşener “HDP Kürtlerin siyasal temsilcisi” derken, “Sırtımızı PKK’ya dayadık” diyen HDP ile ittifakınızın adı “Mehmetçiği sırtından kurşunlamak” olur değil mi?

          CHP ve HDP ile ittifak yapan insan içine çıkmamalı ama Müsavat Dervişoğlu “cambaza bak” oynayarak utancını gizleme uyanıklığı yapmaya çalıştı. Ama herşeyi eline-yüzüne bulaştırdı.

          MHP ile geçmişin hukukunu korumayan, CHP ve HDP ile yeni hukuk oluşturan Müsavat Dervişoğlu bir milletvekilliği için değmezdi tüm bunlara…

Ama yine de CHP-HDP hukukunu güçlendirmek için söylediklerini kulağın işitsin…

Biz senin HD(P)KK aşığı Tunç Soyer’le yeni selfilerini bekliyoruz. Güzel poz veriyorsun…