iPhone 13 ne zaman çıkacak? iPhone 13 fiyatı ne kadar olacak?

Teknoloji devi Apple’in en çok satılan ürünü olan Iphone telefonlarına bir yenisi daha eklenecek. Kullanıcılar, yakın zamanda tanıtılması beklenen Iphone 13 ne zaman çıkacağını ve fiyatının ne kadar olacağını sorguluyor.

iPhone 13 ne zaman çıkacak? iPhone 13 fiyatı ne kadar olacak? - Sayfa 1

Piyasaya çıktığı anda tüm dünyada gündem olan iPhone’un yeni modelleri kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Yeni çıkacak iPhone 13 ile ilgili sızıntılar her geçen gün internete düşüyor. Yeni çıkacak serinin özelliklerini merak eden vatandaşlar, iPhone 13’ün hangi tarihte çıkacağını ve kaç lira olacağını şimdiden sorgulama başladı.

iPhone 13 ne zaman çıkacak? iPhone 13 fiyatı ne kadar olacak? - Sayfa 2

Apple tüketicilerinin gündeminde yer alan iPhone 13 önemli bazı değişiklikler ile kullanıcıları ile buluşacak. 

iPhone 13 ne zaman çıkacak? iPhone 13 fiyatı ne kadar olacak? - Sayfa 3

IPHONE 13 FİYATLARI NE KADAR?

Sputnik'te yer alan habere göre yeni iPhone 13 ailesinin fiyat listesini paylaştı. Buna göre, yeni iPhone serisi, iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max adı altında dört farklı şekilde piyasaya sürülecek.

iPhone 13 ne zaman çıkacak? iPhone 13 fiyatı ne kadar olacak? - Sayfa 4

Mini ve temel sürümün her biri 4 GB RAM ve 64, 128 ve 256 GB flash bellek alacak. Pro ve Pro Max amiral gemisi akıllı telefonlar 6 GB RAM ile donatılacak ve 128, 256, 512 GB ve hatta 1 TB flash belleğe sahip versiyonlarda sunulacak.Digitimes'ın Apple tedarikçilerine dayandırdığını haberine göre, yeni iPhone 13 modelinin kamerası bir önceki nesillere göre çok daha iyi olacak. Apple'ın tedarikçilerine ihtiyaç duyulan aktüatör (VCM) sayısının yüzde 40 daha fazla olacağını söylediği belirtildi. Ayrıca ortaya çıkan diğer iddialara göre iPhone 12 Max'e özel sunulan optik görüntü sabitleme 13 modellerinde standart olacak. Ayrıca Apple yeni iPhone 13 için 6 parçalı bir lens kullnacak. Bu lens yapısı f/1.8 diyafram açıklığına sahip olacak.