İP’in Demirtaş sevdası dur durak bilmiyor

İP’in HDP ile yaptığı örtülü seçim ittifakı tartışmaları sıcaklığını korumaya devam ederken Antalya Milletvekili Hasan Subaşı bir adım daha attı.

Google Haberlere Abone ol
İP’in Demirtaş sevdası dur durak bilmiyor
20.06.2020 23:37

KADİR YILDIZ / TÜRKGÜN

HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in ittifak sürecinde İP’in aracı gönderdiğini ifşa etmesinin ardından şimdi de İP Antalya Milletvekili Hasan Subaşı Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiğini söyleyerek İP-HDP ittifakını güçlendirme sinyali verdi.

Katıldığı bir televizyon programında Anayasa Mahkemesinin terörsit Selahattin Demirtaş’ın tutukluluk süresi için verdiği hak ihlali kararını değerlendiren İp Antalya Milletvekili Hasan Subaşı “Selahattin Demirtaş’a, HDP’ye husumet duymam için bir neden yok onları şeytanlaştıramam. Demirtaş tahliye edilmeli” yorumunda bulundu.

Subaşı daha öncede “Önce ‘HDP, PKK’nin uzantısıdır’ konusu sürekli işlenerek şeytanlaştırılır… Millet ittifakını oluşturan partilerden İYİ Partinin milliyetçi, CHP’nin ulusalcı refleksini kışkırtmak zor olmasa gerek” diyerek HDP’nin PKK ile olan ilişkisini aklamaya çalışmıştı.

İP Genel Başkanı Meral Akşener de 24 Haziran seçimleri öncesinde terörist Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesini istemiş, seçim sonrasında ise HDP’nin “kürt siyasal hareketinin temsilcisi” olduğunu söylemişti.

Yorumlar