İp’in ucunu kaçıran Sosyalist Emre Kınay, Akşener’i şahit tuttu

İP'den adaylığı sorulan Emre Kınay, seçimlerden önce Meral Akşener'e "Ben sosyalistim. Siz bile gönderseniz, milliyetçi olan kimseyi kapıdan almam" dediğini açıklamış, "Çok açık söylüyorum kabul ediyorsanız adayınız olayım dedim, O da kabul etti." diyerek Akşener'i şahit tuttu.


17.05.2020 21:54

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde İP'in Kadıköy Belediye Başkanı adayı olan tiyatrocu ve oyuncu Emre Kınay, katıldığı televizyon programında İP Genel Başkanı Meral Akşener’e ve adaylığında yaşadığı sürece dair önemli açıklamalarda bulundu.

AKŞENER'İN MİLLİYETÇİLİĞİ

Her platformda sosyalist olduğunu belirten Emre Kınay'a Akşener'in milliyetçilik açıklamalarının yer aldığı “Tanrı Dağı kadar Türk - Hira Dağı kadar Müslüman" tarzı söylemleri hatırlatıldı.

"MİLLİYETÇİ KİMLİĞİ İLE GELENLERİ KAPIDAN İÇERİ ALMAM"

İP'in adayı olmadan önce Akşener ile görüştüğünü ifade eden Kınay, "Meral Hanım hatırlayacaktır. Ben sosyalistim. Benim kapıma sizin aracılığınızla ve herhangi bir milliyetçilk kimliği ile gelen  hiç kimseyi siz gönderseniz dahi içeri almam. Çok açık söylüyorum kabul ediyorsanız adayınız olayım dedim O da kabul etti." açıklamasında bulunmuştu.

TEPKİLER BÜYÜYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter: "Milliyetçiliği kapıdan içeri sokmayan bir alçak, müstevli ve mülevves emellere kucak açıp, hıyanete ve melanete kuklalık yapar. Nasılız, İYİ miyiz? Telden tuttunuz, tarlada buluştunuz, sonra dönüp dolaşıp bir müptezel mi buldunuz? Ne diyeyim İYİ’siniz İYİ!” yorumunu paylaştı.

Yönter: "Böylesi iğrenç ve ilkel ağızlarda milliyetçiliği kötületenlere yazıklar olsun! Pandoranın kutusu açıldıkça açılıyor, içinden nice kirli çamaşırlar çıkıyor! Milliyetçilikle ancak şerefyap olunur, ucuz ve utanmaz sanatçı müsvettelerine halt yemek düşer..." dedi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Sizin aracılığınızla bile olsa, hiç bir milliyetçiyi kapımdan sokmam” diyen İP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Emre Kınay’ın bu şartını kabul eden İp Genel Başkanı. Bu ne kepazelik Allah aşkına! MHP’de ülkücülüğümü yaşıyamıyorum diyenler, ablanızla şimdi mutlu musunuz?” diye sordu.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay: "İP’e oy veren vatandaşlarımızın dikkatine! İP’in parti proğramında ve hiçbir resmi dökümanında “Milliyetçilik” ve “Türk Milleti” yazmaz. 51 defa “millet” kelimesi yazılmıştır, ancak milletin adı hiç anılmaz. Bunların parti kitabında Milliyetçilik ve Türk Milleti yoktur.

İP’in bazı yöneticileri “milliyetçiyiz, ülkücüyüz” diyerek kendi kendilerine gelin güvey olur, milleti kandırmaya çalışırlar, o kadar. Tiyatrocu Emre Kınay dertlenmesin, ablası doğru demiş, kendisine en yakışan parti İP’tir." dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve  MHP Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım: "İP’in Kadıköy belediye başkan adayının beyanları; partinin kurulma sebebini,amacını, programını özetlemektedir. Ağzını yayarak “Milliyetçileri içeri sokmam.” Diye konuşan Emre Kınay değil Akşener’dir! O ki; Akşener İP’i bu seferde hamasete, popülizme ve ucuz makyavelizme dolamış!" dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ise:

"İpin ucu kaçmıştır, her gün bir yalan, her gün bir plan ortaya çıkmaktadır. Ben başbakan olacağım diye çıkıp yola, kapılardan milliyetçileri sokmayacak bir hale geldiniz. Demek ki, bu şahıs belediye başkanı olsaydı ipte kendini milliyetçi sananlar belediyeye giremeyeceklermiş.

Şenol Hanım, Doğu Perinçek'e verdiğin cevabı, Emre Kınay'a da verecek misin? Siz ve sizin gibi düşünenler, bu yaşananları Meral Akşener'e soracak mısınız?" diye sordu.

MHP Kırıkkale Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Halil Öztürk: "İP Kadıköy belediye başkan adayı Emre Kınay,Meral Akşenerin gerçek yüzünü ifşa etmiş:”Ben sosyalistim.Sizin aracılığınızla bile olsa, hiç bir milliyetçiyi kapımdan sokmam”demiş. O da kabul etmiş. Hadi bakalım İP çadırı altında kendini milliyetçi tanımlayanlar ne dersiniz bu işe?" diye sordu.

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Eyyup Yıldız, "Evet nerede kalmıştık. İP ve avaneleri alçaklar iyi dinleyin ipinizde boğulun. Lider ipinizi çözdü pazara çıkarttı. Yiyin bir birinizi tenekeler" diyerek tepkisini ifade etti.

Yorumlar