İP’te FETO borsası açıldı

İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı televizyon programında partisinin FETÖ ile bağlantılarına yönelik önemli iddialarda bulundu. İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu söyleyen Ümit Özdağ, bunun Meral Akşener’in bilgisi dâhilinde olmasına rağmen GİK Üyesi ve Parti Sözcüsü yapıldığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol
İP’te FETO borsası açıldı
21.10.2020 09:30

Kadir YILDIZ / TÜRKGÜN

İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun, FETÖ’cü Enver Altaylı’nın yeğeni olduğunu söyledi. “Kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan-Türk İş Adamları Derneğinin Başkan Yardımcılığını yapmış” ifadelerini kullanan ve Kavuncu’nun bu görevi yıllarca yaptığını söyleyen Ümit Özdağ, 15 Temmuz’dan sonra devletin bu derneğin kapatılması için başvurduğunu ve derneğin kapatıldığını açıkladı. Özdağ, “Çok net söylüyorum sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsan, öncesinde ve sonrasındaki başkan FETÖ’cüyse, bu arada FETÖ’yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu ve olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır” dedi.

‘MERAL AKŞENER BİLİYORDU’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de durumdan haberdar olduğunu söyleyen Özdağ, “Bunun doğru olmadığını düşündüğüm için daha partiye gelmeden önce bu uyarımı yaptım ve tekrarladım. Meral Hanım ‘Devlette bilgi yok’ dedi, ben de diyorum ki devlet her bilgiyi paylaşmaz. Açık bilgiler var bu bilgilere baktığınızda FETÖ’nün kendi yapılanması içerisinde kendi elemanları dışında kimseyi getirmediğini biliyoruz. Ben ne söylediğini gayet iyi bilerek yıllardan beri terör ve güvenlik konusunda çalışan biriyim” ifadelerini kullandı. Açıklamanın ardından Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ’a tepki gösterdi ve suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. İstanbul’daki ilçe başkanları da bir dilekçe hazırlayarak Ümit Özdağ’ın partiden ihracını istedi.

‘ÜMİT ÖZDAĞ YALANCIDIR’

Partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilere açıklama yapan Akşener, “Milletvekili hür iradeleriyle fikirlerini belirtmeleri partimiz için çok önemli. Şimdi ilginç olanı ölçü kaçsa da bu fikirlerine saygı duydum. Benim konuştuğum gruba katılmamalarına saygı duydum. Bunu söyleyen çok büyük bir yalancıdır. Bugün İstanbul İl Başkanımız, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacak.” dedi.

2014 YILINDA KURULAN FETÖ MASASI

Taha Altaylı‘ya ait bir balık restoranında aynı masada buluşan Altay ve Kavuncu ailesine FETÖ’nün yayın organı olan Zaman gazetesi yazarı ve Bank Asya ortaklarının da eşlik ettiği görüldü. Yemekte bir araya gelen isimleri hangi amaç ve konuların birleştirdiği ise merak konusu hâline geldi. Yemeğin önemli isimleri arasında FETÖ’nün Kazakistan İmamı M. Mesut Ata’nın yer aldığı görüldü.

Yorumlar