Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara, Kandil ve Asos'ta terör hedeflerine hava harekatları yapıldığını duyurdu. 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak ve Suriye kuzeyine yönelik gerçekleştirdiği hava harekâtlarıyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurlara karşı icra edilen operasyonların detayları verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara, Kandil ve Asos bölgeleri ile Suriye'nin kuzeyindeki terörist hedeflere yönelik 14 Ocak 2024'te gerçekleştirdiği hava harekâtları ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

YERLİ VE MİLLİ MÜHİMMATLA 24 HEDEF İMHA EDİLDİ

Açıklamada, operasyonlarda yerli ve milli mühimmatın kullanıldığı, 24 hedefin etkisiz hale getirildiği bilgisi paylaşıldı. Bu hedefler arasında mağara, sığınak, mühimmat/malzeme deposu, barınak ve doğalgaz üretim tesislerinin bulunduğu ifade edildi.

ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanarak çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiği belirtildi.

RERÖRLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK

Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkenin ve milletin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

SİVİL ALANLARA ZARAR VERİLMEDİ

Operasyonlar sırasında masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığı ifade edildi.

Editör: Ferhat Erdemir