İSG sınavı son başvuru tarihi ne zaman? ÖSYM İSG sınavı başvuru nasıl yapılır, ücreti nedir?

İş Güvenliği Uzmanlığı İSG sınavı son başvuru tarihi ne zaman? adaylar tarafından merak ediliyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı(İSG), 2021 yılında ÖSYM tarafından iki kez gerçekleştirilecek. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ne zaman yapılacak, İSG sınavı başvurusu nasıl yapılır ve sınav ücreti nedir? detayları haberimizde...

Google Haberlere Abone ol
İSG sınavı son başvuru tarihi ne zaman? ÖSYM İSG sınavı başvuru nasıl yapılır, ücreti nedir?
05.04.2021 15:48

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı  başvuruları başladı.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen İSG 1 sınavı için başvuru sürecinde ise son tarihe yaklaşıldı. Son başvuru tarihi İSG sınavına girecekler tarafından merak ediliyor. Sınava girecek adaylar, İSG sınavı başvurusu nasıl yapılır, İSG başvurusu son tarih ne zaman? hakkında araştırmalarını sürdürüyor. 

2021 İSG SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre 2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı 9 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak.

İSG KILAVUZ VE BAŞVURU BİLGİLERİ

2021 İSG SINAVI BAŞVURU EKRANI

İSG SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı, 2021 yılında iki kez gerçekleştirilecek. Bu sınavlardan ilki 9 Mayıs 2021 tarihinde, ikincisi ise 12 Aralık 2021 tarihinde uygulanacak. İSG sınav ücreti ise 290,00 Türk Lirası.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10:00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

2021 İSG SINAV ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
Adaylar isterlerse sınav ücretini banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilirler.

İSG SINAVINA HES ŞARTI!

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler.

İSG SINAVI KAÇ DAKİKA OLACAK? KAÇ SORU SORULACAK?

Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 75 dakika olacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Etiketler isg sınav başvuru ösym
Yorumlar