İsimsizler Hareketi operasyonunda 2 kişiye gözaltı

''İsimsizler Hareketi'' adı altında sosyal medyadan DHKP-C'yi desteklediği iddia edilen Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven gözaltına alındı.

İsimsizler Hareketi operasyonunda 2 kişiye gözaltı
17.05.2020 19:20

Terör örgütü DHKP-C'yi sosyal medyada desteklediği belirtilen ve terör örgütü propagandası yaptığı kaydedilen "İsimsizler hareketi" lideri Taylan Kulaçoğlu Ayvalık'ta gözaltına alınmıştı. Ayvalık'ta gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu'nu açıkça destekleyen Hakan Gülseven hakkında, nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı tarafından, "Suç İşlemeye Tahrik ve Suçu ve Suçluyu Övme" suçlarından dolayı soruşturma başlatıldı, Gülseven adli işlem için aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

2016 yılında Redhack operasyonu kapsamında gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu, İsimsizler Hareketi adı altında 2020 tarihinde Telegram'da da bir kanal açmıştı.

TÜRKİYE'DE KARGAŞA ÇIKARMAK İSTİYORDU

İsimsizler Hareketi, TT listesi belirlemek, sosyal medyada düşüncelerine uygun olmayan hesapları hedef seçmek gibi faaliyetlerinin yanı sıra provokasyon içerikli tweet yani iletiler atarak Türkiye'de kargaşa çıkarmak ve manipülasyon yapmayı hedefleyen paylaşımlar yapıyordu.

Kulaçoğlu'nun gözaltına alınmasına ilk tepki ise TİP'li vekil Barış Atay'dan geldi.

Yorumlar