İslam Memiş son uyarısını yaptı! Altın, dolar, euro değil: Gidin hemen bunu alın...

Altın fiyatlarındaki beklenmedik gerileme yaşanırken Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ev almak isteyenlerin bir an önce alması gerektiğini söyledi.

İslam Memiş son uyarısını yaptı! Altın, dolar, euro değil: Gidin hemen bunu alın... - Sayfa 1

Para ve altın piyasalarının gözü kulağı başta Amerikan Merkez Bankası (Fed) olmak üzere dünya genelindeki 25 Merkez Bankasının vereceği faiz kararlarında… İç piyasalar ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararına da kilitlenmiş durumda. 

İslam Memiş son uyarısını yaptı! Altın, dolar, euro değil: Gidin hemen bunu alın... - Sayfa 2

Altında ve kripto paralarda ciddi değer kayıpları yaşanırken dolar ve Euro değer kazanmaya devem ediyor. Vatandaşın gündeminde ise “Altın daha düşecek mi?”, “Dolar 20 lirayı bulur mu?”, “Bitcoin yükselir mi?” gibi sorular öne çıkıyor. Finans Analisti İslam Memiş, puslu havanın hakim olduğu piyasalara ilişkin kritik uyarılarda bulunarak “950 TL’ye düşebilir” dedi.


İslam Memiş son uyarısını yaptı! Altın, dolar, euro değil: Gidin hemen bunu alın... - Sayfa 3

Merkez Bankaları karar verecek

İslam Memiş, son iki haftadır dünya çapında küresel piyasalarda önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çekti. Fed’in faiz artırımı sürecinin altını çizen Memiş, bu haftanın hem yurt içi hem de yurt dışı piyasaları için önemli olduğunu söyleyerek “Bu hafta Amerika, Türkiye, İngiltere, Japonya ve Çin başta olmak üzere 25 Merkez Bankası faiz kararı alacak. Bu hafta tüm piyasalar için çok önemli bir hafta” dedi.

İslam Memiş son uyarısını yaptı! Altın, dolar, euro değil: Gidin hemen bunu alın... - Sayfa 4

Merkez Bankası'nın alacağı karar

Memiş, TCMB’nın beklenen faiz kararı konusunda belirsizlik olduğunu söyleyerek “İç piyasalar için yorum yapmak oldukça zorlaşıyor” dedi. TCMB’nın faiz kararını öngöremediklerini belirten Memiş, “Öngörülebilir olsa yabancı yatırımcı da gelir” diyerek tahminini şöyle sıraladı: “Yüzde 50, yüzde 50. Ya pas geçecek ya da 100 baz puan düşürecek. Mantık çerçevesinde pas geçmesi gerekiyor.”