İslam Memiş yatırımcıyı uyardı! Altın puslu havaları sever...

Altın dolar/TL kurunu takip etmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta düşüşü ile yatırımcıyı şoke eden altında ibre yukarıya döndü. Gram altın yavaş yavaş 1000 lira seviyesine doğru ilerliyor. Peki yükselişin devamı gelir mi? İslam Memiş'in yatırımcıya önemli uyarıları var...

İslam Memiş yatırımcıyı uyardı! Altın puslu havaları sever... - Sayfa 1

Haftanın ilk işlem gününde altın ve dolarda neler oluyor? 3 Ekim yani bugün Dolar 18.55, Euro 18.21 liradan işlem görürken, gram altın 994.17, çeyrek altın 1.651, Cumhuriyet altını 6.577 liradan alıcı buluyor. Peki yıl sonu beklentisi ne yönde? İslam Memiş çok önemli açıklamalar yaptı ve yatırımcıyı da uyardı:


İslam Memiş yatırımcıyı uyardı! Altın puslu havaları sever... - Sayfa 2

-Orta vadeye baktığımızda altının ons fiyatı yıl sonuna kadar 2.000 dolar seviyesinin üzerini test edebilir. Fiyatlanmayan bir çok konunun yılın son çeyreğinde fiyatlanmasını bekliyorum.


İslam Memiş yatırımcıyı uyardı! Altın puslu havaları sever... - Sayfa 3

-Altının gram fiyatı ise dolar/TL kurunu takip etmeyi sürdürüyor. Altının ons fiyatında sert satışlar görsek de, altının gram fiyatındaki gerileme sınırlı oldu.


İslam Memiş yatırımcıyı uyardı! Altın puslu havaları sever... - Sayfa 4

-Ekim ayı için 1.060 lira seviyesini direnç seviyesi olarak takip edeceğim. Yıl sonuna doğru 1.200 lira ve üzerindeki rakamları beklemeye devam ediyorum.