İslam'a hakaret eden provokatörler

Türkiye’de bir şeye dikkat ediyor musunuz? Dini değerlere karşı aşağılık eylem ve söylemler artık çok rahat gerçekleşmeye başladı.

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
İslam'a hakaret eden provokatörler

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Türkiye’de bir şeye dikkat ediyor musunuz?

Dini değerlere karşı aşağılık eylem ve söylemler artık çok rahat gerçekleşmeye başladı. Bu durum aynı zamanda büyük provokasyonlara zemin döşeme ve provokatörlere “hazır ol” mesajı verme durumudur. Bu tür provokasyonlar ve provokatörlükler geçmişte hangi olayları yaşattı hepiniz biliyorsunuz.

Ateist Aziz Nesin’in Sivas’ta yapmış olduğu provokatörlük sonucu kaç canının diri diri yandığı buna en büyük örnektir. Bu konuda vereceğimiz örnekler çoktur.

Yine her provokasyonun başını CHP çekmektedir. Kur’an-ı Kerim’indeki ayetleri “çağlar ötesinden gelen ses” olarak aşağılayan CHP merkezli baroların olması, İslam eğitimini “çağdışı” olarak yorumlayan CHP beyin kadrosundaki adamların hadsizlikleri seri halde devam ediyor. Pervasızlıkta sınır tanımıyorlar. Yarın bir gün kötülükler doğuracak her türlü zorlamayı yaparak, dini-milli değerlere saldırmayı ara vermeden sürdürüyorlar. Çünkü bunlar gerçekten Türk-İslam değerlerine çok uzak insanlar. Bu uzaklıkları aynı zamanda düşmanlıklarını da körüklüyor. Siyasette, sanatta, medyada çoğu Ermeni-Rum kökenli kişilerin yer tutması bu uzaklığı ve düşmanlığı birleştirmektedir. ABD tarafından fonlanan medya, vakıflar, kurumlarda bu provokasyonu tetiklemek için fırsat kollamaktadır.

Son gündemlerden biri olan Sezen Aksu’nun “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” içerikli şarkısı da büyük tepki almış ama bunlar halen toplumu tahrik etmek için fikir özgürlüğü üzerinden nutuk atmaya devam ediyorlar. Sürekli bir tahrik, sürekli diklenme vardır. Sezen Aksu’nun şarkısını savunmak için ilk peygamber olan Hz. Âdem için “İslam’la alakası nedir?” diye saçmalayan ahmakları bile sanatçı, yazar kimliğiyle görmekteyiz. Bir de Allah’ın ayetleri üzerinden sanki Sezen Aksu “ayetlere uyum olsun” diye şarkı yazmış gibi yorum yapan ve savunanlar var. Sezen Aksu’nun “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” içerikli şarkısı dini bir tebligat değil zaten. Toplum içinde dini-milli değerlere saygılı ve ölçülü yaklaşılması gerekirken bu tür içerikler sadece provakasyon kıvılcımını ateşler. Hele bu ülkede CHP gibi bir parti varsa da onlar bu işi körükler durur.

Hadi Sezen Aksu’nun şarkısını Hz. Adem ve Havva’nın yasak elma yemesine bağladınız CHP’liler… Peki, İslam’a çağdışı demenizi, Kur’an-ı Kerim’in ayetlerini “çağlar ötesinden gelen ses” diyerek aşağılamanızı nereye bağlayacaksınız?

Sizin yaptıklarınızda mızrak çuvala sığmıyor artık. Bu ülkede Türk-İslam değerlerine saldırarak provakasyon tohumları ekmeyin. Atalar “Rüzgar eken fırtına biçer” diye boşa dememiş… İslam’a hakaret ederek toplumun sinir uçlarına dokunmayın. Bir de İslam’a hakaret ettikten sonra efelenip durmayın…

Yorumlar