Fenerbahçe'nin teknik direktörü İsmail Kartal ve futbolcusu Dusan Tadic, UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek finali rövanşında oynanacak Olympiakos maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

İsmail Kartal'ın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı;

"TARAFTARIMIZLA BİRLİKTE YARI FİNALE ÇIKMAK İSTİYORUZ"

"Oyuncularımızla yapmış olduğumuz toplantı ve antrenmanları yaptık. 3-2 kaybettik ilk maçta. Yarın muhteşem taraftarımızın önünde yarı finale çıkmak için oynayacağız. İyi bir takıma karşı oynuyoruz. Olympiakos köklü iyi bir takım ama biz de iyi bir takımız. Yarın taraftarımızın bize vereceği destekle rakibimizi yenerek yarı finale adımımızı atmak istiyoruz."

"Taraftarların maç başından sonuna kadar bizi destekleyeceklerine inanıyoruz. Onların vereceği destekle de oyuncularımın performansının artabileceğini düşünüyorum."

"DJIKU OYNAYABİLİR"

"Djiku çok iyi durumda bu akşamki antrenmanda bakacağız. Yarın maçta oynayabilir. Djiku çok kaliteli ve karakterli bir oyuncu. Bir maçta ayak tarak kemiği kırılıyor maçı o şekilde tamamlıyor ve kırıktan haberi yok. Her oyuncumuz bizim için değerli. Bu akşam değerlendirme yapacağız."

"Oyuncularımızla beraber çok zor bir süreçten geçtik tüm oyuncularımı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu akşam son yapacağım antrenmanda bu sezonun belkide en ideal 11 ile yarın ki maça başlamayı ümit ediyorum."

"EKSİKLERE RAĞMEN FELSEFEMİZDEN VAZGEÇMEDİK"

"Biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bu kadar eksiğe rağmen oyun planımızdan ve felsefemizden asla vazgeçmedik. Olympiakos maçında en önemli 3-4 oyuncum oynayamadı çünkü onları korumak zorundaydık. İnsanlar bunları bilmediği için... Sakatlığı geçen oyuncu, maça çıkmadan önce en az 8-10 antrenmana çıkmalı."

"Sezonun başında çok iyi başladık. Daha sonra yaşanan sakatlıklar o istediğimiz güçlü oyunu bir dönem yapamadık. Bu böyle gidecek diye bir şey yok. Yarın çok önemli bir maçımız var. İnşallah bıraktığımız yerden devam ederiz."

"OOSTERWOLDE BEKLENENDEN HIZLI İYİLEŞEBİLİR"

"Oosterwolde'nin çok güçlü bir kas yapısı var ve iyi durumda. Biz de beklenenden çok daha erken döneceğini düşünüyoruz. Belki de lig bitmeden aramıza katlabilir."

Editör: Haber Merkezi