İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında, aslen nereli?

İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında, aslen nereli? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak olan Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı ortak yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya yapacak. Peki, İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında, aslen nereli? İşte ayrıntılar...

Google Haberlere Abone ol
İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında, aslen nereli?
10.06.2019 15:13

İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında, aslen nereli? bugünün en çok merak edilen konuları arasına girdi. Fox TV'de Çalar Saat isimli haber programını sunan İsmail Küçükkaya, yaklaşan 23 Haziran seçimleri öncesinde Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı yayının moderetörü olarak seçildi. Gazeteci geçmişe sahip olan Küçükkaya'nın böyle önemli bir yayının moderetörlüğünde bulunacağı haberinin ardından, pek çok kişi İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında, aslen nereli? araştırması yapmaya başladı. İşte İsmail Küçükkaya hakkında merak edilenler.

İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında, aslen nereli?

1972 yılında Kütahya Simav'da dünyaya gelen İsmail Küçükkaya, ilk ve orta öğrenimini Kütahya'da gördü.Üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamladı.

İsmail Küçükkaya, gazetecilik kariyerine 1991 yılında Hürriyet Gazetesi'nde muhabirlik yaparak başladı. Hürriyet Gazetesi'nde çalıştıktan sonra Sabah ve Star gazetelerinde görev aldı. 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan gazeteci, 2003 yılında köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV'de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

2005-2008 senelerinde Akşam Gazetesi'nin Ankara temsilciliği yürüten Küçükkaya, 2008 yılı Kasım ayında Akşam Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni oldu. Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarının ardından görevinden alındı.

2013 yılı Eylül ayında Fox TV'de “Çalar Saat” adlı programı sunmaya başladı.

2008 yılında “Cumhuriyetimizi Dair” ve 2012 yılında “Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı” adlı iki kitap yazmıştır.

Gazeteci İsmail Küçükkaya 10 Temmuz 2016'da evlendi. Gazeteci İsmail Küçükkaya, Samsun'da görev yapan görsel sanatlar öğretmeni Eda Demirci ile dünyaevine girdi.

 

Yorumlar