İsrail'i kim kınadı, kim başını kuma gömdü? Türkiye dâhil tepki veren 7 ülke var!

Türkiye, Ürdün, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, İran ve Rusya, Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere İsrail polisi tarafından yapılan saldırıları kınadı.

İsrail'i kim kınadı, kim başını kuma gömdü? Türkiye dâhil tepki veren 7 ülke var! - Sayfa 1

İsrail polisi, dün akşam iftardan kısa bir süre sonra Doğu Kudüs'ün farklı noktalarında plastik mermi ve ses bombalarıyla saldırılar düzenledi. 

İsrail'i kim kınadı, kim başını kuma gömdü? Türkiye dâhil tepki veren 7 ülke var! - Sayfa 2

İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh el-Cerrah Mahallesi'nde Filistinlilere yönelik saldırılarında yüzlerce kişi yaralandı.

İsrail'i kim kınadı, kim başını kuma gömdü? Türkiye dâhil tepki veren 7 ülke var! - Sayfa 3

Dışişleri Bakanlığı, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinlilere yönelik saldırısını şiddetle kınadı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği ve çok sayıda Filistinli sivilin yaralanmasına sebep olan saldırıları şiddetle kınıyoruz." ifadesi kullanıldı.


İsrail'i kim kınadı, kim başını kuma gömdü? Türkiye dâhil tepki veren 7 ülke var! - Sayfa 4

İsrail'in ramazan ayı boyunca Filistin halkının ibadet özgürlüğünü ve Harem-i Şerif'in statüsünü hedef aldığı vurgulanan açıklamada, "Bu akşamki olaylara sebebiyet veren İsrail hükümetini, söz konusu provokatif ve saldırgan tutumuna bir an evvel son vermeye çağırıyor ve aklı selime davet ediyoruz." denildi.