Katil İsrail ordusu, 7 Ekim'den bu yana Filistin'e ölüm yağdırdı. Hem karadan hem de havadan düzenlediği saldırılarla sivilleri hedef alan İsrail, 30 binden fazla masumu hayattan kopardı. Kundaktaki bebeği bile terörist olarak gören eli kanlı İsrail devletinin yaptığı katliamlara dünya sessiz kalırken, milyonlarca Gazzeli'nin evini kaybettiği açıklandı.

11 yaşındaki Rahaf el-Mukayyed de İsrail saldırıları nedeniyle evini kaybettiğini gözyaşlarıyla anlattı. Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'ndan dünyaya seslenen Rahaf el-Mukayyed'in feryadı yürekleri yaktı.

0X0 1708844110433
Saldırılar öncesinde sabahları erkenden kalkıp namaz kıldıklarını sonra da okula gitmek için hazırlandıklarını kaydeden Rahaf, evlerin, okulların, kırtasiyelerin, caddelerin; kısacası her şeyin yıkıldığı Gazze'nin artık yaşanılmaz bir yer haline geldiğini söyleyen Rahaf el-Mukayyed, "Siz bunları televizyondan ya da telefonunuzdan seyrediyorsunuz ama birebir tanık olmuyorsunuz. Biz ise bütün bu yıkımı görüyor ve bu korkunç sesleri işitiyoruz. İnsanları artık yollara gömüyorlar. İnsanlar nereye gideceğini bilemez oldu. Eskiden normal bir hayat sürüyorduk. Okula gidiyordum, Kur'an-ı Kerim okuma kursuna ve gazetecilik kursuna yazılmıştım ama İsrail her şeyi mahvetti" ifadelerini kullandı.

0X0 Israilin Olum Yagdirdigi Gazzeden Yurek Yakan Feryat Bize Ne Zaman Yardim Edeceksiniz 1708847178159
"İNSANLAR AÇLIKTAN ÖLÜYOR"

Rahaf, uluslararası toplumun Gazze'de yaşananlara ses çıkarmamasına da tepki göstererek "İnsanlar pirinci, hayvan yemlerini ve arpayı öğütüp un yaptı. Artık yiyecekleri bir şey kalmadı. Ne salatalık, ne domates ne de havuç var. Savaş bitsin ve kendi ekip biçtiklerimizi yiyelim istiyoruz. Günde tek öğün yemek yiyoruz. Savaş bitsin artık, insanlar aç.

İsrail’in ölüm yağdırdığı Gazze’den yürek yakan feryat: Bize ne zaman yardım edeceksiniz?
Her şey çok pahalı, insanlar yiyecek satın alamıyor. Sizler sebze meyve yiyeceksiniz. Sahur ve iftar yapacaksınız. 'Hangi yemeği yesek' diye düşüneceksiniz. Biz ise açız. Gazze halkının açlıktan öldüğü haberini mi duymayı bekliyorsunuz? Bizler insanız, duygularımız var. Biz insanız sadece bir haberden ibaret değiliz. Tarihin, Gazze halkının açlıktan öldüğünü yazmasını mı bekliyorsunuz? Bize bugün yardım etmeyecekseniz ne zaman edeceksiniz?" ifadelerini kullandı.

0X0 1708844104518
"ŞEHADETTEN KORKMUYORUZ"

Komşularının evleri bombalandığında, kendilerinin yaşadığı eve bir yaralının getirildiğini ve durumunun ağır olmadığını anlatan Rahaf, ilaç ve hastanelerde tedavi imkanı olmadığı için bu yaralı kişinin ertesi gün vefat ettiğini dile getirdi.

İsrail’in ölüm yağdırdığı Gazze’den yürek yakan feryat: Bize ne zaman yardım edeceksiniz?
Rahaf, "Birini kaybetmek çok zor. Siz bunu hiç bu şekilde tecrübe etmediniz. Şehit olacağımızdan emin olsak evlerimizden çıkmazdık. Bombalardan ve şehadetten korkmuyoruz. Çünkü şehadet cennetteki en güzel mertebedir. Ama yaralanırsak tedavi olamayacağımız için acı çekerek ölmekten korkuyoruz" dedi.

Kaynak: AA