İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine kara, hava ve denizden yürüttüğü saldırılar, ardında ölü ve yaralıların yanı sıra büyük yıkımlar bırakarak 198. gününde sürüyor.

GAZZE'DEKİ SİVİL SAVUNMA: İSRAİL'İN REFAH'TAKİ SALDIRISINDA ÇOK SAYIDA ŞEHİDİN CESEDİNE ULAŞILDI

Sivil Savunma İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamada, "İşgal devleti (İsrail) ordusu uçaklarının hava saldırısı düzenlediği Refah'ın doğusunda George Caddesi üzerinde Abdulal ailesine ait çok katlı bir binanın enkazında çok sayıda Filistinli şehit oldu." ifadesi kullanıldı.

çıklamada, ekiplerin enkaz altındaki çok sayıda cesede ulaştığına dikkat çekilerek, kayıp ve yaralılara ulaşmak için de çalışmaların devam ettiği vurgulandı.

Öte yandan görgü tanıkları da AA muhabirine, ilk yardım ekipleri ile sivil savunma ekiplerinin, hedef alınan binada aralarında kadın ve erkek çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin cansız bedenlerine ulaştığını aktardı. Dün akşam saatlerinde de İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde bir evi hedef alan bombalı saldırısında hamile bir Filistinli kadın ölürken, karnındaki bebeği doktorlar tarafından kurtarılmıştı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, BM’de ‘Filistin desteği’ veren ülkelerin temsilcilerini çağırıyor İsrail Dışişleri Bakanlığı, BM’de ‘Filistin desteği’ veren ülkelerin temsilcilerini çağırıyor

ABD’den İsrail ve Ukrayna’ya 61 milyar dolarlık destek paketi ABD’den İsrail ve Ukrayna’ya 61 milyar dolarlık destek paketi

Kaynak: AA