Antalyaspor Futbolcusu Jehezkel hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik soruşturması başlatıldı

Antalyaspor-Trabzonspor maçında attığı golden sonra İsrail'in Gazze'deki saldırılarına destek verdiği iddiasıyla İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek' suçundan adli soruşturma başlatıldı.

Bakan Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Jehezkel'in Gazze'deki saldırılara destek veren çirkin hareketi nedeniyle adli soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ayrıca, Tunç, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karşı durduklarını ve Filistinli mazlumların yanında olduklarını belirtti.

Jehezkel

FUTBOLCUNUN KADRO DIŞI BIRAKILMASI

Antalyaspor yönetimi, Jehezkel'in maç sonrasındaki davranışları nedeniyle kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Jehezkel'in attığı golden sonra bileğindeki sembol ve yazıyla İsrail propagandası yaptığı görüldü.

BAŞKANIN AÇIKLAMALARI

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Jehezkel'in milli değerlere aykırı davranışlarının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, sözleşmesinin feshedileceğini ve milli değerlerin her şeyden üstün olduğunu ifade etti.

SAYGI DURUŞUNA KATILMAMA OLAYI

Jehezkel'in daha önce Gaziantep FK maçındaki saygı duruşuna katılmama olayının ardından bir hafta boyunca kadro dışı kaldığı hatırlatıldı. Başkan Boztepe, milli değerlere saygısızlık yapmanın kabul edilemez olduğunu belirtti.

ANTALYASPOR YÖNETİMİNİN TAVRI

Futbolcu Jehezkel'in savunmasının ardından Antalyaspor yönetimi, milli değerlere aykırı davranışa asla müsaade etmeyeceklerini ve sözleşmesinin feshedileceğini belirterek, milli değerlerin önemine vurgu yaptı.

Editör: Ferhat Erdemir