Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da ev hanımlarıyla bir araya geldi. “Bizim dönemimizde İstanbul’da söz ve hak sahibi olacaksınız.” diyen Kurum, kadınlar için hazırladıkları projelerini açıkladı. İlk işini kuran 100 bin girişimci kadın için 100 bin lira destek ödemesi yapılacağını söyledi. 39 ilçede hızla kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceklerini ifade eden Kurum, “İstanbul’un en riskli yerlerinden başlayarak bir seferberlik ilan edeceğiz.” dedi. Tüm İstanbullu annelerin endişesini gidermek için çalışacaklarını sözlerine ekleyen Kurum, 39 ilçede hizmet verecek tesislerle sokak hayvanları sorununa çözüm bulacaklarını belirtti.

Murat Kurum Bagcilar1

MURAT KURUM'DAN EV HANIMLARINA ZİYARET

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da ev hanımlarıyla bir araya geldi. Kurum burada yaptığı konuşmasına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ve sevgilerini ileterek başladı.

Türkiye’nin büyümesinde ve güçlenmesinde her zaman kadınların en ön safhada olduğunu belirten Kurum, “Tarihimizin her yerinde sizin izleriniz var. Hz. Hatice annemiz, zamanının en değerli şahsiyeti, en büyük tüccarlarındandı. Şerife Bacı, kurtuluş savaşının kahramanlarından, bu milletin çok değerli bir üyesiydi. Yine Halide Edip, Milli Mücadelenin en önemli kahramanlarından biri olarak tarihteki yerini aldı. İnşallah sizler de çıktığımız bu güzel yolculukta ‘Ben de buradayım’ diyen kadın kahramanlarımız olacaksınız. Eksik etmediğiniz sevginizle İstanbul’un aydınlığı olacaksınız.” dedi.

“BİZİM DÖNEMİMİZDE İSTANBUL’DA SÖZ VE HAK SAHİBİ OLACAKSINIZ”

İstanbul’un kadın aklı ve aksiyonuyla yeni bir çerçeve çizmesi için çalıştıklarının altını çizen Murat Kurum, “Sizler bizim dönemimizde İstanbul’da söz ve hak sahibi olacaksınız. Sizler; hangi sektörde iş yapmak isterseniz, biz tam o karar noktasında hemen yanınızda olacağız.” diyerek kadınlar için hazırladıkları projelerini açıkladı.

Murat Kurum Bagcilar3

“100 BİN GİRİŞİMCİ KADINIMIZA 100 BİN LİRA”

İlk işini kuran 100 bin girişimci kadın için 100 bin lira destek ödemesi yapılacağını belirten Kurum, “İşini geliştir diyeceğiz. ‘Gözün arkada kalmasın Büyükşehir burada’ diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“TRAFİK ÇİLESİNİ SÜRATLE ÇÖZECEĞİZ”

İstanbullu her vatandaşın yılda 288 saatini trafikte harcadığının altını çizen Murat Kurum, “Trafik çilesi her birinizin ömründen tam 3 buçuk yıl çalıyor. Eşiniz, çocuğunuz işten, okuldan çıkıyor ama ne zaman eve dönecek belli değil. İstiyoruz ki hiçbir annemizin gözü yollarda kalmasın. Bu anlayışla; trafik çilesini, yeni metrolarla, tünellerle, otopark sistemleriyle ve daha birçok ulaşım atılımıyla; süratle çözeceğiz. Sizlere rahat bir nefes aldıracağız. Bundan sonra tüm sevdiklerinizle daha çok vakit geçireceksiniz. İstanbul’un keyfini doya doya çıkaracaksınız.” dedi.

Emeklilerin ve tüm büyüklerin her anında yanında olacaklarını belirterek, ihtiyaç sahibi emeklilerin İstanbul kartlarına her ay 2500 lira destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

“39 İLÇEMİZDE, LAF DEĞİL İŞ ÜRETTİK”

Kurum, “Bağcılar’ımızda sizlerin güvenini boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalıştık. Başkanımızla birlikte; kentsel dönüşümden millet bahçelerine, çevre ve doğa koruma projelerinden finansal desteklere kadar her alanda bu güzel şehrin yanında olduk. Bağcılar’da ve 39 ilçemizde, laf değil iş ürettik.” diyerek sözlerini sürdürdü.

“İSTANBUL’UN EN RİSKLİ YERLERİNDEN BAŞLAYARAK BİR SEFERBERLİK İLAN EDECEĞİZ”

“İstanbullu vatandaşlara ‘afetlere dirençli bir İstanbul’ vadediyoruz.” diyen Kurum, 39 ilçede hızla kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceklerini ifade etti.

Komşuluk ilişkilerinin odağa alındığı 650 bin yeni yuvanın hızla inşa edileceğini belirtecek, “Planlı programlı bir şekilde, ekip ruhuyla hareket ederek; İstanbul’un en riskli yerlerinden başlayarak bir seferberlik ilan edeceğiz.” dedi.

Kentsel dönüşüm ödemelerinde kolaylık sağlamak adına başlatılacak ‘Yarısı Büyükşehirden’ kampanyası ile 700 bin lira hibe desteği ve 700 bin lira kredi desteği sağlanacağının altını çizdi. Evlerin 18 ayda teslim edileceğini belirten Kurum, 100 bin lira taşınma yardımı yapılacağını söyledi.

Murat Kurum Bagcilar2

“39 İLÇEMİZE HİZMET VERECEK TESİSLERİMİZİ KURACAĞIZ”

Diyanet'ten Feyza Altun hakkında suç duyurusu Diyanet'ten Feyza Altun hakkında suç duyurusu

“Tüm gücümüzle Bağcılarlı, İstanbullu annelerimizin endişesine odaklanıyoruz.” diyen Kurum, başıboş gezen yüzbinlerce sokak hayvanı için hazırlanan projelerini açıkladı.

Kurum “Biz göreve gelir gelmez; 39 ilçemize hizmet verecek tesislerimizi kuracağız. Bakıma, tedaviye ihtiyaç duyan hayvanlarımızın ön bakımlarını buralarda yapacağız. Anadolu ve Avrupa yakasına kuracağımız iki büyük hayvan yaşam alanında, hayvanlarımıza bakacağız.  Buralarda kimliklendirme, kısırlaştırma, aşılama gibi uygulamaları yapacağız ve bu hayvan yaşam alanlarının giderlerini de belediye olarak tamamen biz karşılayacağız. Hep birlikte, İstanbul’umuzun sokaklarını güvenli hale getireceğiz. Annelerimizin, çocuklarımızın korkularını gidereceğiz.” diyerek sözlerine devam etti.

Okullardaki güvenlik ve sağlık hizmetlerinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını belirten Kurum, istisnasız tüm okulların temizlik ve güvenlikle ile ilgili tüm taleplerini karşılayacaklarını dile getirdi.

“İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİMİZE ULAŞIMI TAMAMEN ÜCRETSİZ YAPACAĞIZ”

Çocuklu aileler için de 3 müjde açıklayan Kurum, “İlkokul çağındaki çocuklarımız için tüm okullarımıza beslenme desteği vereceğiz. İlköğretim öğrencilerimize ulaşımı tamamen ücretsiz yapacağız.” dedi.

“AİLE KARTLA 0-6 YAŞ ARASI ÇOCUĞU OLAN ANNE BABALARA ÜCRETSİZ SEYAHAT HAKKI VERECEĞİZ”

0-4 yaş arası çocuğu olan annelere verilen ücretsiz ulaşım hakkını değiştireceklerini belirten Kurum, “Artık hem yaşı 0-6’ya çıkaracağız, hem de Aile Kart’la eşlerinize de çocuklarınızla ücretsiz seyahat hakkı vereceğiz.” dedi.

Kurum, “Bu projeleri ve yatırımları biz yapacağız, ancak değeri kadınlarımız üretecek, gençlerimiz üretecek, İstanbul halkı üretecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

Murat Kurum'a programda Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Vedat Bilgin, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Saliha Demirer, AK Parti İstanbul Gençlik Başkanı Muhammed Cem Çekerek, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, Bağcılar Kadın Kolları Başkanı Ayşe Şakar, MHP Bağcılar İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Boyraz, MHP Bağcılar Kadın Kolları Başkanı Elif Aydınalp ve Ev Hanımları Derneği Başkanı Zeynep Özge eşlik etti.

Editör: Ferhat Erdemir