İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet ve altyapı eksiklikleri, vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. En son yaşanan olayda, İBB'ye bağlı Esenler Metro Üçyüzlü istasyonundaki yürüyen merdivende meydana gelen çökme oldu. 

Türkiye ile Kosova arasında arşiv alanında iş birliği Türkiye ile Kosova arasında arşiv alanında iş birliği

Sabah saatlerinde Esenler Üçyüzlü Metrosu'nda, Gençosman Mahallesi çıkışında bulunan yürüyen merdivenlerde yaşanan olay, oldukça endişe vericiydi. İddialara göre, istasyon çıkışı için kullanılan yürüyen merdivenlerin vidalarının çıkması sonucunda basamaklar parçalandı. Bu durum, merdivende bulunanları korku dolu anlar yaşatırken, güvenlik endişelerini de beraberinde getirdi.

"İLK OLARAK PLAKA KALKTI"

Olay yerine gelen ekipler yürüyen merdiveni kapatırken merdivenin etrafı güvenlik bariyeri ile kapatıldı. Olayı gören Zeki Güler, "Bir patırtı duydum. Merdivenin başında vidalar var, ilk olarak plaka kalktı. Ardından merdivenin ayak kısmından sesler gelmeye başladı. Ben arkamı dönünce merdivenlerde bir kişi bekliyordu. Onu uyardım" dedi.

Met-1

Merdivenin boşaldığı sırada üzerinde insanların olduğu öğrenildi. Bazı vatandaşların son anda boşalan merdivenden indiği, bir vatandaşın ise diğer vatandaşlar tarafından kurtarıldığı belirtildi. 

DAHA ÖNCE DE GÜNDEM OLMUŞTU

Aynı yürüyen merdivenler Eylül 2022’de de çıkardığı sesle gündeme gelmişti. Üçyüzlü metro istasyonundaki yürüyen merdivenlerin durumu sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Editör: Elif Bilir