İstanbul Tatili ne zaman, nerede çekildi? İstanbul Tatili filminin konusu nedir, oyuncuları kimler?

Yönetmenliğini Türker İnanoğlu'nun üstlendiği senaryosunu Bülent Oran'ın kaleme aldığı  İstanbul Tatili filmi bugün sinema severlerle buluşuyor. Dram ve romantik türündeki filmin bazı ayrıntıları merak ediliyor. Peki, İstanbul Tatili filminin konusu nedir, oyuncuları kimler? İşte detaylar...

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
İstanbul Tatili ne zaman, nerede çekildi? İstanbul Tatili filminin konusu nedir, oyuncuları kimler?

Türk sinemasının sevilen isimleri Kartal Tibet ve Filiz Akın'ın yer aldığı İstanbul Tatili filmi, bugün 360 TV'de seyircisiyle buluşuyor. Filmi izlemek isteyenler İstanbul Tatili ne zaman, nerede çekildi? sorularına yanıt aranıyor. İzleyenlerin keyifle takip ettiği filmin İMDB puanı ise 6.8'dir.

İSTANBUL TATİLİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ali, sokaklarda dolaşıp turist fotoğrafı çeken bir adamdır. Yaptığı işi sevmeyen Ali, bir gazetede foto muhabiri olarak çalışmayı hayal eder. Tam da bu sırada el-Katra Sultanı ve kızı Nilgün İstanbul'a gezmeye gelmiştir. Sürekli heyet ile gezmekten sıkılan Nilgün, bir sabah kaçarak şehri gezmeye başlar. Bu sırada Ali'nin yolu Nilgün ile kesişir ve genç kadının fotoğraflarını çekmeye başlar. Ancak Ali'nin bilmediği şey Nilgün'ün prenses olduğudur.

İSTANBUL TATİLİ FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Kartal Tibet
Filiz Akın
Yılmaz Köksal
Hüseyin Baradan
Hulusi Kentmen
Feridun Çölgeçen
Necdet Tosun
Nevzat Okçugil
Mehmet Ali Akpınar
Necip Tekçe
Ali Seyhan

İSTANBUL TATİLİ FİLMİ NE ZAMAN VE NEREDE ÇEKİLDİ?

1968 yılında gösterime giren İstanbul Tatili filminin çekimleri Sultan Ahmet meydanı, Eminönü meydanında, İstanbul Boğazı gibi farklı semtlerde gerçekleştirildi.

Yorumlar