Son Dakika Hava Durumu: Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten'den Kara Kış Uyarısı! İşte Detaylar...

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, özellikle İstanbul'da kar yağışının ne zaman başlayacağı merak konusu olmuştu. Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, 11 Ocak tarihini işaret ederek kara kışın haberini verdi. Ancak, bu beklentilerin yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğü de son dakika kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

BUGÜN HAVA DURUMU NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre, ülkemizin iç ve batı kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Konya, Kırşehir ve Mersin'in batı ilçelerinde aralıklı sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Özellikle gece saatlerinden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde ise pus ve sis olabileceği uyarısı yapıldı.

KARA KIŞ 11 OCAK'TA BAŞLIYOR!

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İstanbul için kar yağışının başlangıç tarihini belirledi. 11 Ocak'ı işaret eden Ökten, vatandaşlara "Atkı ve eldivenlerinizi hazırlayın" uyarısında bulundu.

Yağışların kuvvetli olabileceği bu dönemde, sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuz durumların yaşanabileceği konusunda da dikkatli olunması gerekiyor. İstanbul sakinleri, kar yağışına karşı önlemlerini almaya başlayabilir.

Editör: Ferhat Erdemir